Trzynaście interwencji po silnym wietrze

Skutki silnego wiatru (zdjęcie poglądowe) (fot. tcz.pl)
Tczew - Trzynaście interwencji po silnym wietrze
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 17.02.2020 roku do 23.02.2020 roku zanotowano łącznie 28 zdarzeń, w tym 9 pożarów oraz 19 miejscowych zagrożeń .

Ważniejsze zdarzenia

20.02.2020r. Czarlin ul. Lipowa - pożar sadzy w kominie

Na miejscu zastano paląca się sadzę w kominie budynku jednorodzinnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz usunięciu sadzy zestawem kominiarskim. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Gniszewo.

21.02.2020r. Ropuchy A1 - pożar samochodu osobowego
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy objęty pożarem. Osoba podróżująca pojazdem znajdowała się na zewnątrz auta. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego na wnętrze pojazdu. Po ugaszeniu pożaru, samochód został zabrany z miejsca zdarzenia przez pomoc drogową. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Pelplin.

23.02.2020r. Boroszewo - kolizja drogowa
Na miejscu zdarzenia zastano samochód dostawczy Citroen, który uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący znajdował się poza pojazdem. Na odcinku drogi na długości około 70-m i szerokości 5-m był rozlane płyny eksploatacyjne. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Swarożyn oraz 1 zastęp z OSP Boroszewo.

W minionym tygodniu zastępy straży z terenu powiatu tczewskiego dysponowane były 13 razy do likwidacji zdarzeń spowodowanych przez silne wiatry.

Drukuj
Prześlij dalej