Na łyżwach w nawet w środku lata. Pierwsze sztuczne lodowisko na Pomorzu

(fot. pomorskie.eu)
Tczew - Na łyżwach w nawet w środku lata. Pierwsze sztuczne lodowisko na Pomorzu
Choć na zewnątrz temperatury są dodatnie, to w Gnojewie można jeździć na łyżwach. A to dzięki pierwszemu na Pomorzu syntetycznemu lodowisku. Jako pierwsi z lodowiska skorzystali młodzi sportowcy podczas hokejowego turnieju.

Z lodowiska będzie można korzystać już od 15 maja 2022 r. W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział samorządowcy z powiatu malborskiego, sztumskiego, a także przedstawiciele samorządu województwa.

Pierwsze takie lodowisko
Choć łyżwy czy hokej jednoznacznie kojarzą się ze sportami zimowymi to w położonej w gminie Miłoradz Jeziornej Osadzie na lodowej tafli będzie można jeździć cały rok.

- To prywatna, ale bardzo cenna inicjatywa, która będzie sprzyjać rozwojowi sportu na Żuławach, ale też na Powiślu i Kociewiu - zaznacza Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.


A wszystko to dzięki pierwszemu na Pomorzu syntetycznemu lodowisku. Obiekt w Miłoradzu powstał dzięki amerykańskiej technologii, która pozwala na ułożenie tafli z paneli. Panele syntetycznego lodowiska mają wymiar 1,22x 1,22 m i ważą tylko 13,2 kg, co umożliwia ich instalację niewielkim nakładem pracy w bardzo krótkim czasie. - Co ważne lodowisko syntetyczne nie generuje dużych kosztów energii elektrycznej i wody. Jazda nie różni się też niczym od ślizgania po naturalnym lodzie - tłumaczy Zdzisław Dąbrowski, koordynator budowy lodowiska. Lodowisko może być montowane wewnątrz pomieszczeń jak i na świeżym powietrzu, warunki atmosferyczne nie odgrywają żadnej negatywnej roli

Łyżwy w Jeziornej Osadzie
Syntetyczne lodowisko już działa. Udowodnili to hokeiści Bombka Malbork, którzy dali pokaz swoich umiejętności, a także łyżwiarka figurowa. Dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych obiekt będzie czynny już od 15 maja. Lodowisko będzie działało codziennie. Z obiektu będą mogli korzystać nie tylko zaawansowani, ale i początkujący łyżwiarze. Działać bowiem będą szkółki łyżwiarskie i hokejowe, a także wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -8

  Powiem _gość

  05.05.2022, 12:40

  Wam Coś

  Kiedyś ino na lodzie to się ryby łowiło i przerębla robiło a nie ganiało się na butach z metalowym kontownikiem. Mówia wam weśta się lepi za robotę.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx4 
 • mnmn_gość

  05.05.2022, 13:26

  Może to kwestia gustu ale do końca nie rozumiem koncepcji tego miejsca - ośrodek wypoczynkowo / sportowo / rekolekcyjny. Droga krzyżowa sąsiaduje z "plażą" gdzie ludzie mówiąc oględnie zachowują się różnie. Zakonnik - biznesmen i tak zwana turystyka religijna. Nie wiem czy to wszystko da się połączyć.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx2 
 • +2

  maurer_gość

  06.05.2022, 11:06

  Franc

  Francowi się to po stokroć wróci

  Cytuj
  IP: 83.25.xx2.xx6 
 • -2

  Gc_gość

  05.05.2022, 18:20

  Czarnym w robieniu kasy nic nie przeszkadza, liczy się tylko mamona

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx1.xx6 
 • +1

  MAX_gość

  06.05.2022, 21:19

  Czarny to był twój stary dlatego go jeszcze nie poznałeś.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx4 
 • lolek_gość

  08.05.2022, 09:01

  nędza

  jeździłem już na czymś takim. beznadziejne to jest. dużo większe tarcie w porównaniu do normalnego lodu. trzeba się odpychać znacznie mocniej a i tak jazda jest o wiele wolniejsza

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx3.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.