Gmina Pelplin rozpoczęła realizację projektu OZE

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Gmina Pelplin rozpoczęła realizację projektu OZE
Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Ewa Nowogrodzka podpisała umowę na dostawę i montaż paneli fotowoltaicznych do budynków użyteczności publicznej oraz domów jednorodzinnych w ramach współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego projektu pn.: "Propagowanie energii z OZE w Gminie Pelplin i Gminie Chmielno".

Partnerski projekt z Gminą Chmielno zakłada montaż i instalację paneli fotowoltaicznych na budynkach 9 mieszkańców Gminy Pelplin (nabór prowadzony był w grudniu 2016 r.), 3 budynkach użyteczności publicznej (Zespół Kształcenia i Wychowania Nr 1 w Pelplinie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pelplinie, Urząd Miasta i Gminy Pelplin), a także wymianę pieca na biomasę w Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach. Dla tego ostatniego elementu umowa zostanie podpisana w najbliższych dniach.

Podpisanie umowy odbyło się w formie zdalnej, biorąc pod uwagę przede wszystkim obecnie panującą pandemię oraz wprowadzone obostrzenia. Umowę ze strony wykonawcy - B&Z PROENERGY S. C. z Lęborka - podpisał prezes spółki Jerzy Baranowski. Wartość tej części projektu wynosi 459.369,51 zł, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020 wynosi 85% wydatków kwalifikowalnych.

Jest to kolejny z realizowanych projektów, które wpisują się w strategię poprawy jakości powietrza na terenie Gminy Pelplin.


Drukuj
Prześlij dalej