Gdzie w Tczewie oddać przeterminowane leki?

Lekarstwa
Tczew - Gdzie w Tczewie oddać przeterminowane leki?
Przeterminowane lub nie do końca wykorzystane lekarstwa nie powinny trafiać do zwykłych śmietników. Co zatem z nimi zrobić? Zanieść do apteki - poniżej lista aptek przyjmujących medykamenty po terminie.

Znawcy tematu przypominają, że wrzucanie leków do śmieci komunalnych może mieć groźne konsekwencje - specyfikami mogą zatruć się np. zwierzęta, a chemiczne związki mogą grozić wodom gruntowym. Dlatego powinno się je zanosić do aptek.

Wielu mieszkańców naszego miasta ma w domowej apteczce leki z przekroczoną datą ważności lub zbędne, których żaden z domowników już nie używa. Leki to związki chemiczne - często o bardzo silnym działaniu, których nie można wyrzucać wraz z odpadami komunalnymi do śmietników ani do kanalizacji. Wyrzucone do kosza na śmieci zbędne lub przeterminowane leki trafiają na składowiska śmieci. Mogą stanowić zagrożenie zdrowotne dla osób, które wejdą w ich posiadanie i zwierząt żerujących w odpadach.


Każde niezutylizowane opakowanie leków, ze względu na długą aktywność biologiczną zawartych w nim substancji może stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka, a także dla otaczającego go środowiska. Przeterminowane leki bezwzględnie powinny być poddane specjalistycznej utylizacji. Można je nieodpłatnie dostarczyć do konkretnych aptek, w których ustawiono specjalne pojemniki, pozwalające na pozbywanie się ich w bezpieczny sposób. Do pojemników nie należy wrzucać innych produktów niż lecznicze.

Wykaz aptek zbierających przeterminowane leki od mieszkańców Tczewa

1) Apteka, ul. Braci Grimm 4
2) Apteka CZYŻYKOWSKA, ul. Czyżykowska 68
3) Apteka WRACAM DO ZDROWIA, ul. Armii Krajowej 35

4) Apteka GEMINI, ul. Armii Krajowej 74
5) Apteka DBAM O ZDROWIE, ul. Kopernika 1
6) Apteka DBAM O ZDROWIE, ul. Czyżykowska 37
7) Apteka DBAM O ZDROWIE, al. Solidarności 11/25
8) Apteka BAJKOWA, ul. Jasia i Małgosi 8/3
9) Apteka DBAM O ZDROWIE, pl. Hallera 24
10) Apteka DYŻURNA, ul. J. Dąbrowskiego 10
11) Apteka DYŻURNA, ul. Żwirki 38
12) Apteka GEMINI, al. Zwycięstwa 16
13) Apteka MEDICAL, ul. Woj. Polskiego 5A
14) Apteka DBAM O ZDROWIE, ul. Armii Krajowej 19E
15) Apteka JODŁOWA, ul. Jodłowa 13A

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -2

  najlepiej_gość

  26.02.2019, 11:42

  PISOWCOM

  OBIECALI DARMOWE LEKI SENIOROM.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx1 
 • +3

  A_gość

  26.02.2019, 21:23

  ?

  Droga redakcjo, czy mozna wyjasnic, dlaczego apteki, np. Dyzurna przy ul Dabrowskiego nie przyjmuje lekow w szklanych opakowaniach? Czy leki w buteleczkach nie sa grozne dla srodowiska?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx7 
 • +1

  gość_gość

  28.02.2019, 10:18

  .

  Przeterminowane leki można przywozić także do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.