ZUS zaprasza dyżur telefoniczny i kolejne szkolenia online

Telefon
Tczew - ZUS zaprasza dyżur telefoniczny i kolejne szkolenia online
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował dla klientów dwa bezpłatne szkolenia oraz dyżur telefoniczny poświęcony kompletowaniu wniosków o emeryturę lub rentę. Tematami kolejnych webinariów będą korzystanie z usług ZUS elektronicznie oraz Polski Bon Turystyczny. Szkolenia są bezpłatne i można wziąć w nich udział bez wychodzenia z domu.

"Kompletowanie wniosków o emeryturę lub rentę. Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo - otrzymuj świadczenie na konto i bądź bezpieczny" - to z temat dyżuru telefonicznego, na który gdyński ZUS zaprasza 12 maja między godz. 8:00 a 11:00. W czasie dyżuru ekspert odpowie na pytania jakie warunki należy spełnić i jakie dokumenty złożyć, aby uzyskać emeryturę lub rentę, czy i kiedy można przeliczyć świadczenie i jakie dokumenty należy złożyć w tym celu. Wskaże także korzyści płynące z bezgotówkowej formy pobierania świadczeń i posiadania rachunku bankowego. Ekspert będzie do dyspozycji pod numerem telefonu 58 666 47 64.

W czwartek 13. maja natomiast, w godzinach od 10:00 do 12:00, odbędzie się przygotowane przez gdański ZUS webinarium na temat elektronicznego ZUS. Zakres szkolenia obejmuje zagadnienia związane z rezerwacją e-wizyt, elektronicznym kreowaniem i składaniem dokumentów, w tym A1 i POG, a także pełnomocnictwem do PUE ZUS. Na to szkolenie zgłoszenie należy złożyć na adres: katarzyna.bucholc@zus.pl

Z kolei w piątek 14. maja w godzinach od 9:00 do 11:00, eksperci z kartuskiego ZUS rozwiążą wszystkie wątpliwości dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego. Szkolenie skierowane jest zarówno do podmiotów turystycznych, które przyjmują bądź zamierzają przyjmować płatność bonem , jaki i beneficjentów, którzy planują wykorzystać bon. Ekspert ZUS wytłumaczy m.in. jak krok po kroku wygląda obsługa bonu z perspektywy podmiotu turystycznego, w jaki sposób aktywować bon na PUE ZUS oraz co zrobić aby otrzymać dodatkowe wsparcie na niepełnosprawne dziecko. Zapisy na webinarium pod adresem: sebastian.kowalczuk@zus.pl.


- Wszystkie webinaria prowadzone są za pośrednictwem Cisco Webex Meeting. W przypadku obu szkoleń w zgłoszeniu trzeba podać adres mailowy, na który w dniu szkolenia wyślemy link do wydarzenia, datę i temat webinarium, liczbę uczestników i numer telefonu do kontaktu. - mówi Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego, Krzysztof Cieszyński.


Drukuj
Prześlij dalej