Jedna trzecia prac na Ceglarskiej

Ceglarska (fot. tcz.pl)
Tczew - Jedna trzecia prac na Ceglarskiej
Trwa przebudowa ulicy Ceglarskiej. Do tej pory wykonano około jedną trzecią robót. Prace powinny zakończyć się w lipcu.

Koszt inwestycji to 7,9 mln zł, z czego 2,6 mln zł stanowi dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą jest ROKA Budownictwo ze Starogardu Gd. Zakończenie planowane jest na koniec lipca br.

- Zakres inwestycji to przebudowa ul. Ceglarskiej na całym jej przebiegu, czyli 725 m od skrzyżowania z ul. Czyżykowską do skrzyżowania z ul. Nadbrzeżną, budowa ok. 60-metrowego odcinka ul. Czyżykowskiej (strony ulicy Ceglarskiej), przebudowa około 30 m ul. Nadbrzeżnej w obrębie skrzyżowania z ul. Ceglarską. Inwestycja obejmuje także budowę sieci kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego, usunięcie kolizji sieci wodociągowej, sanitarnej, elektroenergetycznej. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.

W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze, dokonano inwentaryzacji stanu istniejących dróg i budynków, wprowadzono tymczasową organizację ruchu, wytyczono trasę przebiegu sieci kanalizacji deszczowej. Rozpoczęto prace związane z usunięciem kolizji z sieciami elektroenergetycznymi średniego napięcia.


Postęp:
- zakończono prace związane z przebudową sieci i urządzeń kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. J. Kochanowskiego do km 0+280 ul. Ceglarskiej (w pobliżu budynku przy ul. Ceglarska 4 e)
- zakończono ustawianie krawężnika w ul. Ceglarskiej na długości ok 100 mb w ul. Ceglarskiej oraz ok 80 mb w południowym odcinku ul. Czyżykowskiej.

Obecnie trwają prace związane z:
- przebudową sieci i urządzeń wodno-kanalizacyjnych
- budową kanału technologicznego, usunięciem kolizji linii kablowej energetycznej, ułożeniem przewodów oświetlenia ulicznego w ul. Ceglarskiej
- korytowaniem i układaniem podbudowy pod chodniki i jezdnię w ul. Ceglarskiej na odcinku o długości ok 290 m oraz w południowym odcinku ul. Czyżykowskiej na odcinku ok. 80 m

Zaawansowanie wykonania całości prac budowlanych szacuje się na ok. 30%.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  qq_gość

  18.01.2023, 09:17

  super zdjęcie!

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • +4

  Dikembe_Mutombo_gość_gość_gość_gość

  18.01.2023, 10:59

  "Deszczówka" i 180 mb krawężnika i to ma być 1/3 prac ulicy, która ma ponad 600 m??? Nie rozśmieszajcie mnie bo dostanę zajadów!!!

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.