MIŁO! w mieście - przekonują do zmian w dojazdach do szkół i przedszkoli

Miło w mieście (fot. tcz.pl)
Tczew - MIŁO! w mieście - przekonują do zmian w dojazdach do szkół i przedszkoli
Urząd Miejski w Tczewie we współpracy z Tczewskimi Kurierami Rowerowymi realizuje nową kampanię edukacyjną w tczewskich przedszkolach i szkołach podstawowych (klasy 0-3) zachęcającą rodziców i dzieci do wyboru aktywnych form docierania do placówek edukacyjnych. Kampania, realizowana w miejsce "Rowerowego maja", ma na celu zmniejszenie odsetka dzieci dowożonych samochodem do przedszkoli i szkół. W kampanii uczestniczy 6 szkół i 12 przedszkoli.

Program edukacyjny polega na prowadzeniu zajęć w każdym przedszkolu i szkole na podstawie opracowanych scenariuszy oraz nagradzaniu naklejkami dzieci w okresie marzec-czerwiec za docieranie do i z przedszkoli oraz szkół (klasy 0-3) rowerem, hulajnogą, pieszo oraz autobusem. Jest to pierwsza kampania, która zachęca do poruszania się pieszo i autobusem.

Przedszkolaki oraz uczniowie i uczennice klas 0-3 uczestniczą w zajęciach budujących pozytywne skojarzenia z ruchem pieszym, rowerowym, a także z komunikacją publiczną. Dzieci uczą się jak bezpiecznie poruszać się po mieście oraz ćwiczą uważność podczas spacerów i dojazdów na hulajnodze i rowerze.

Dzieci otrzymały dedykowane kampanii zeszyty ćwiczeń. Są one podzielone na działy odpowiadające poszczególnym miesiącom kampanii. Zeszyt ćwiczeń ze scenariuszami jest prowadzony w ramach realizowanej podstawy programowej, a nie w formie zajęć dodatkowych. Program edukacyjny ma wspomóc nauczyciela w realizacji podstawy programowej, kładąc dodatkowy nacisk na mobilność aktywną, która występuje obecnie w małym zakresie.


- Rezygnując z dojazdów samochodem do szkoły i przedszkola, sprawiamy, że okolice placówek oświatowych są bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla dzieci, bo nie są zastawione parkującymi czy wykonującymi różne manewry autami. Wpłynie to też na lepszą jakość powietrza wokół szkół i przedszkoli. - przekonują urzędnicy.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  Ktoś_gość_gość_gość

  18.05.2021, 10:01

  Nick

  A mieszkańcy okolicznych miejscowości niech przesiądą się na furmanki.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx8 
 • kierowcairowerzysta_gość

  18.05.2021, 11:01

  Marudy jesteście

  Specjalnie klikam żeby przeczytać komentarze wszystkich malkontentów i ludzi, którzy zawsze muszą ponarzekać. Nie pasuje? Nie korzystaj. To nie jest obowiązek. Jeśli możesz jechać rowerem lub iść na piechotę to tak zrób. Taniej, zdrowiej dla siebie i innych, czasem nawet szybciej. Nie musisz, ale możesz. Jeśli jedziesz daleko, musisz zrobić duże zakupy, odwieźć dzieci to jedź samochodem - to żadna filozofia, ale cóż, ponarzekać trzeba. Wiem, że niektórzy to by chcieli powsadzać każdego do metalowych puszek a potem stać w korkach godzinę dziennie i marudzić że nie ma gdzie zaparkować, że śmierdzi spalinami i brakuje zieleni bo sam beton, a dodatkowo hodować sobie oponkę na brzuchu z braku ruchu.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx3 
 • +4

  gość z boku_gość_gość_gość_gość

  18.05.2021, 14:29

  dojazdy do ...

  Moim zdaniem pan Pobłocki nie ma wizji rozwiązania problemu komunikacyjnego w mieście TCZEW. Długie ciągnące się KORKI są teraz już od wczesnych godzin rannych do późnego popołudnia. Akcja szlachetna , ale bardzo duży problem z dojazdem zostaje . Niestety w tych miesiącach(AKCJI) warunki pogodowe (deszcz i zimno ) także często są niesprzyjające a dojechać w KORKACH trzeba. Powodzenia wszystkim życzę jak zacznie funkcjonować osiedle po byłej jednosce wojskowej oraz po wybudowaniu bloków przez TBS przy ulicy Sadowej. Panie Pobłocki po spełnieniu już wszystkich zachcianek urzędników ( Urz. Miasta MOPS itd) ładne przestronne biura, czas na POLEPSZENIE WARUNKÓW KOMUNIKACYJNYCH NAM MIESZKAŃCOM W TYM MAŁO ATRAKCYJNYM MIEŚCIE

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.