Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa zgłosiła się do tczewskiego szpitala

Izba Przyjęć działa normalnie (fot. tcz.pl)
Tczew - Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa zgłosiła się do tczewskiego szpitala
Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa zgłosiła się dzisiaj (11.03) na Izbę Przyjęć tczewskiego szpitala. Kobieta trafiła już do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku, gdzie czeka na wyniki testu. Izba przyjęć została zdezynfekowana i działa normalnie. "Wszelkie procedury zostały zachowane" - uspokaja tczewski Sanepid.

Aktualizacja, 12 marca:

Pacjentka, która wczoraj została przewieziona z Izby Przyjęć Szpitali Tczewskich do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku, nie jest chora na koronawirusa. Wynik przeprowadzonego testu jest negatywny.


- Wyniki badań w kierunku zakażenia koronawirusem u osoby z terenu powiatu tczewskiego (przetransportowanej w dniu wczorajszym ze Szpitali Tczewskich do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku) są ujemne - nie potwierdzono zakażenia koronawirusem. - mówi Karolina Rożek, rzecznik PSSE w Tczewie.
Tczewski Sanepid podkreśla, że u żadnej osoby z terenu powiatu tczewskiego nie stwierdzono zakażenia koronawirusem. Kwarantannną domową w dalszym ciągu objęta jest jedna osoba, pozostająca w stałym, codziennym kontakcie z pracownikiem PSSE w Tczewie. Stan zdrowia tej osoby jest dobry - nie zgłasza żadnych objawów infekcji. Na chwilę obecną na terenie powiatu tczewskiego nie ma osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Kobieta przyszła na Izbę Przyjęć z wysoką gorączką. Okazało się, że niedawno miała kontakt z osobami przybyłymi z zagranicy.

- Pacjentkę przewieziono do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku, gdzie została poddana testom na obecność koronawirusa. Wyniki poznamy jutro po godzinie 13. Izba przyjęć została zdezynfekowana, a wszystkie osoby, które miały kontakt z pacjentką zostały objęte nadzorem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie. - mówi mówi Karolina Rożek, rzecznik PSSE w Tczewie.

Izba Przyjęć funkcjonuje bez zakłóceń. Jednocześnie służby sanitarno-epidemiologiczne przypominają ścieżkę postępowania w przypadku podejrzenia koronoworusa. Należy pamiętać o możliwości rozmowy telefonicznej z tczewską inspekcją sanitarną poprzez specjalna infolinię - 601 448 661. Infolinia jest dla tych, którzy podejrzewają zarażenie koronawirusem u siebie lub u osób z najbliższego otoczenia. Inspektorat zaleca dzwonienie pod ten numer jako pierwszą czynność, aby ograniczyć do minimum kontakt z placówkami medycznymi i przychodniami.Podejrzewasz koronawirusa? Oto, co robić

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że wskazane jest, aby każda osoba, która w ciągu ostatnich 14 dniach przebywała w krajach aktywnej transmisji zakażeń SARS-CoV-2 (obecnie to Chiny, Korea Południowa, Północne Włochy, Iran, Japonia, Tajlandia, Wietnam, Singapur, Tajwan) telefonicznie skontaktowała się z właściwą ze względu na miejsce zamieszkania/obecnego pobytu Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Jeżeli w ciągu 14 dni po powrocie z krajów aktywnej transmisji zakażeń SARS-CoV-2 wystąpią objawy:

- wysoka gorączka,
- kaszel,
- duszności,

należy zgłosić się do:

Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku przy ul. Smoluchowskiego 18, tel. 58 341 40 41

lub

Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej przy ul. Powstania Styczniowego 9B w Gdyni, tel. 58 699 85 78.

Poniżej numer telefonu i adres kontaktowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej czynnej całą dobę w sprawie SARS-CoV-2:

PSSE Tczew
Obr. Westerplatte 10
83-110 Tczew
Tel. 601-448-661


Aktualizacja:

Jak informuje nas osoba z otoczenia chorej, pacjentka została skierowana do Izby Przyjęć z przychodni, gdzie zgłosiła się z bardzo wysokim pulsem. Wprowadzone środki zaradcze miały być wprowadzone z tego powodu, że pacjentka pracuje w firmie spedycyjnej.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...