Poszukiwany 31-latek odpowie za przywłaszczenie samochodu

(fot. mat. policji)
Tczew - Poszukiwany 31-latek odpowie za przywłaszczenie samochodu
Policjanci zatrzymali 31-latka, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego miał związek z przestępstwem przywłaszczenia samochodu oraz wiertarki wartych łącznie 2,5 tys. złotych. Mundurowi odzyskali przywłaszczone przedmioty. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty. Po przesłuchaniu mundurowi przekonwojowali 31-latka do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

19 kwietnia przed godziną 12 policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego podczas patrolowania ulicy Armii Krajowej zauważyli mężczyznę, który przypominał osobę poszukiwaną. Funkcjonariusze podczas legitymowania 31-latka sprawdzili go w policyjnych systemach. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, gdyż mieszkaniec powiatu tczewskiego był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwo kradzieży sąd skazał mężczyznę na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, którego doprowadzili do miejscowej komendy.

- Kryminalni dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z przestępstwem przywłaszczenia mienia. Według ustaleń mundurowych sprawca 6 kwietnia br. przywłaszczył samochód oraz wiertarkę należącą do pracodawcy i od tego czasu nie pojawił się w pracy. W wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę 2,5 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczone przedmioty, które zostały zwrócone właścicielowi. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Wczoraj śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące przywłaszczenia mienia, a następnie mundurowi odkonwojowali go do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  Justyna _gość_gość_gość

  21.04.2021, 16:17

  Auto+wiertarka=2.5tys.......niezły deal... No ciekawe

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx9 
 • +1

  Alina_gość

  21.04.2021, 21:12

  Bez powodu pewni tego nie zrobił. Widać nie wypłacił należytej pensji pracownikowi. Mało takich k*** jest co nie płacą za uczciwa wykonana pracę.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx2.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.