Pati i klątwa Posejdona - Poranek Filmowy Przyjazne Sensorycznie - projekcje filmowe dla dzieci

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
21
04.2024
Niedziela
Pati i klątwa Posejdona - Poranek Filmowy Przyjazne Sensorycznie - projekcje filmowe dla dzieci
Zapraszamy na kolejny sezon Poranków Filmowych Przyjaznych Sensorycznie dla najmłodszych widzów. W programie poranków znajdą się filmy zarówno dla przedszkolaków, jak i dla dzieci w wieku szkolnym.


21.04.2024, 11:00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 15 zł

Program Poranków to filmy animowane i filmy aktorskie. W nowym sezonie nie zabraknie bohaterów, których znacie z książek i seansów kinowych pokażemy m.in. animowaną wersję przygód lubianej przez przedszkolaków Kici Koci. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Przypominamy również, że wszystkie seanse w ramach Poranków Filmowych będą przyjazne sensorycznie. Projekcje przyjazne sensorycznie pozwolą widzom z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego cieszyć się filmową rozrywką i będą wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej.

Poranek filmowy dla dzieci przyjazny sensorycznie - warunki:
światła na sali nie są całkowicie zgaszone, tylko przyciemnione, co zmniejsza kontrast między ekranem i otoczeniem;
dźwięk filmu jest przyciszony, by nie ogłuszał widzów;
brak reklam, aby nie rozpraszać uwagi;
sala nie jest całkowicie wypełniona;
brak wymogu zachowania ciszy podczas oglądania filmu;
wejście i wyjście z sali odbywa się tą samą drogą, co zmniejsza lęk przed nowym miejscem oraz ułatwia poruszanie się w przestrzeni Centrum.


Pati i klątwa Posejdona
reż. David Alaux; Francja 2023 / 95'

Wielka przygoda małych bohaterów! Nieustraszona mysz Pati i jej koci przyjaciel Sam wyruszają w pełną przygód podróż po starożytnej Grecji. Wraz ze swoimi przyjaciółmi przemierzą burzliwe morza i zmierzą się z mitologicznymi stworami, podejmując wyzwanie samego Posejdona.

Pati to bystra mysz, która po cichu marzy o zostaniu wielką bohaterką. Razem z potulnym kotem Samem wiedzie spokojne życie w starożytnej Grecji. Wszystko się zmieni, gdy zazdrosny Posejdon nakazuje mieszkańcom miasta zbudować sobie posąg równie wspaniały jak ten postawiony jego bratu Zeusowi. Aby uratować mieszkańców przed klątwą Posejdona, Pati wyruszy na poszukiwania legendarnego klejnotu. Wraz z kotem Samem, niesfornym ptasim piratem oraz największym bohaterem Grecji Jazonem udadzą się w podróż na tajemniczą wyspę. Na swojej drodze spotkają wrogie cyklopy, stugłową Hydrę i złowieszczego Krakena. Wspólnie zrozumieją, że prawdziwa bohaterka nie musi być wielka! Przygoda czeka!

Film twórców hitu "Nel i tajemnica Kurokota" to zachwycająca i przezabawna przygodowa animacja dla całej rodziny!

Kategoria wiekowa 5+

Drukuj
Prześlij dalej