UnderGramy Festiwal Muzyczny

Undergramy (fot. mat. prasowe)

odbyło się
13
07.2019
Sobota
Tczew - UnderGramy Festiwal Muzyczny

zobacz galerię zdjęć: 3
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie już po raz dziewiąty organizuje UNDERGRAMY Festiwal Muzyczny. Odbędzie się on w dniach 12-13 lipca 2019 roku.

12 lipca 2019 godz. 18.00 - Przesłuchania konkursowe /Klub Muzyczny CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, wstęp wolny/
13 lipca 2019 godz. 18.30 - koncerty: Illusion, Hunter, Acid Drinkers oraz zwycięzca Undergramy /Amfiteatr Miejski im. Grzegorza Ciechowskiego, bilety: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu/

Scena czeka na Ciebie! Zgłoś się do udziału w Festiwalu Muzycznym "UnderGramy"!
Konkurs jest niepowtarzalną okazją, aby zaprezentować swoje umiejętności przed profesjonalnym Jury i zdobyć atrakcyjne nagrody. 
Dla zespołów przewidziane są nagrody pieniężne, których łączna pula wyniesie minimum 9.500 zł brutto (szczegóły w Regulaminie) do podziału według oceny Jury. Warunkiem odebrania nagrody jest występ podczas koncertu laureatów. 
Zgłoszenie powinno zostać wysłane drogą elektroniczną (jlangowski@ckis.tczew.pl), dostarczone osobiście lub wysłane pocztą (listem poleconym za potwierdzeniem odbioru) na adres:
 Centrum Kultury i Sztuki
ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10
83-110 Tczew
Z dopiskiem "UnderGramy"

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 21 czerwca 2019 r.
Szczegóły Regulaminu i Karta zgłoszenia do pobrania poniżej.
Regulamin UnderGramy 2019
Karta zgłoszenia UnderGramy 2019

-----------------------------------------------------------------------------------------------------UNDERGRAMY to konkurs przeznaczony dla zespołów amatorskich, nieposiadających kontraktu płytowego.
Głównym celem Festiwalu jest promocja ciekawych, nieznanych grup z nurtu szeroko pojętej alternatywy (rock, blues, reggae, metal itp.). Zespoły muzyczne mają ponadto szanse zaprezentować się przed profesjonalnym Jury i zaproszoną przez nas gwiazdą.
UNDERGRAMY ma ukazać, iż w Polsce powstaje wiele ciekawych projektów muzycznych, które z różnych względów nie wypływają do tzw. mainstreamu. Z roku na rok Festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W poprzednich latach otrzymaliśmy zgłoszenia od ponad 350 zespołów amatorskich z 40 polskich miast oraz z zagranicy!
W celu urozmaicenia i podniesienia rangi UNDERGRAMY, corocznie zapraszamy wybitnych twórców polskiej sceny artystycznej. W tym roku Festiwal będzie dwudniowy:
12 lipca - przesłuchania konkursowe /Centrum Kultury i sztuki, ul. Wyszyńskiego 10 /Wstęp wolny/
13 lipca - koncerty: zwycięzca UnderGramy, Illusion, Hunter, Acid Drinkers /Amfiteatr Miejski im. Grzegorza Ciechowskiego, bilety: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu/
Szczegóły konkursu dostępne na stronie  www.undergramy.pl

 
Illusion
Illusion został założony w 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza "Lipę" Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka "Jerrego" Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja), do których wkrótce dołączył Jarek Śmigiel (bas). Już w 1993 zespół zwyciężył w konkursie Marlboro Rock-in, wystąpił na festiwalu w Jarocinie i Festiwalu Sztuki w Żarnowcu i pojawił się w Szwajcarii na festiwalu Gampel. W latach 90. Illusion wydał pięć albumów, a piosenkami "Nóż", "Vendetta" czy "Cierń" szybko i na długo zyskał uznanie fanów ciężkiego brzmienia. Był nominowany do  Fryyderyków i zdobył trzy złote płyty w czasach, gdy przyznawano je za sprzedaż minimum 100 tys. egzemplarzy. 
Po siedmiu latach wspólnego grania, będąc u szczytu popularności, Illusion nieoczekiwanie zawiesił działalność. 14 listopada 1999 r. w gdańskim klubie "Kwadratowa" zagrał swój pożegnalny koncert. W ciągu 2,5 godziny fani usłyszeli wszystkie najlepsze kawałki grupy, po czym każdy z chłopaków poszedł w swoją stronę.
Do czasu... W grudniu 2008 r. przypomnieli o sobie i zagrali koncert we wrocławskiej Hali Stulecia. Mimo świetnej atmosfery i gorącego przyjęcia (na koncercie stawiło się dziewięć tysięcy osób!), zespół zniknął ze sceny na kolejne trzy lata. W 2011 r. Illusion zaskoczył fanów nową płytą "The Best Of". Jesienią zagrał trzy koncerty: w sopocko-gdańskim Ergo Arena, warszawskim Torwarze i katowickim Spodku. W 2012 r. ukazało się dwupłytowe DVD z zapisem koncertu w Ergo Arenie. Na prawdziwy powrót trzeba jednak było jeszcze trochę poczekać...
W 2012 r. stało się coś, w co przez te wszystkie lata wierzyli chyba tylko najwięksi optymiści. Paweł, Jerry i Jarek spotkali się i zaczęli pracę nad nowym materiałem. Tomek, zajęty wtedy Lipali, dołączył  do chłopaków wiosną 2013 r. i wspólnie dokończyli robotę. 22 maja 2014 r. zaprezentowali światu pierwszą od 16 lat studyjną płytę "Opowieści" i ruszyli w trasę koncertową promującą nowy krążek.
Na specjalne życzenie słuchaczy album ukazał się także na winylu, w limitowanym nakładzie 300 egzemplarzy. Koncerty w dużych i mniejszych miastach, press tour, spotkania z fanami - Illusion powrócił, tym razem na dobre.
Skład zespołu:
TOMASZ "LIPA" LIPNICKI /wokal, gitara
PAWEŁ HERBASCH /perkusja
JERZY "JERRY" RUTKOWSKI /gitara
JAREK ŚMIGIEL /bas
www.illusion.pl 
 

Hunter
Polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i metalu, z elementami klasycznymi. Hunter istnieje nieprzerwanie od 1985 roku, kiedy to w szczycieńskim LO kilku długowłosych metalowców postanowiło założyć zespół i grać najgłośniej jak tylko potrafią. Zespół skierował ostrze swoich dźwięków i słowa przeciw temu co ich najbardziej dotykało w społeczeństwie - wojnie, przemocy, nietolerancji, głupocie, faszyzmowi, nazizmowi i innym "izmom". Wyznaczonego nurtu trzymają się po dziś dzień. 

W ciągu 33 lat istnienia Hunter zyskał status legendy, wydał 7 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe (w tym część z nich w formacie DVD). Ich wydawnictwa zdobywały szerokie uznanie w branży muzycznej (wielokrotnie nominacje do Fryderyków) oraz publiczności (Złoty Bączek, liczne wyróżnienia w plebiscytach pism muzycznych) a albumy "Królestwo" i "Imperium" zyskały statusy złotych płyt.

Wizytówką Huntera jest niepowtarzalny klimat, przedziwne dźwięki i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i starannie przemyślane show podczas koncertów.
Zespół dziś tworzą:
Drak /gitara/wokal
Pit /gitara
Saimon /bas
Jelonek /krzypce
Daray /perkusja
Letki /instrumenty perkusyjne
https://www.facebook.com/HUNTER.Oficjalna.Strona.Zespolu/ 
http://www.huntersoulmetal.pl 
 

Acid Drinkers
Acid Drinkers ( po polsku Kwasożłopy) to zespół rock'n'rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały  będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 30 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu - zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś . Dali się również we znaki zagranicą -  gdyby nie problemy wizowe 20 lat temu, mogliby być dzisiaj głównym towarem eksportowym Polski. Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową.
Acid Drinkers to 4 osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny:
Tomasz "Titus" Pukacki - lider, wokalista i basista - obdarzony niezwykłą charyzmą, każdy występ doprawia poczuciem humoru
Dariusz "Popcorn" Popowicz - gitarzysta - prawdopodobnie jeden z największych  wirtuozów gitary nad Wisłą
Maciej "Ślimak" Starosta - perkusista - wybrany Najbardziej Inspirującym Perkusistą Wszechczasów w Polsce
Łukasz "Dzwon" Cyndzer - w zespole od jesieni 2017.
Byli członkowie zespołu to Litza (współzałożyciel), Perła, Lipa i śp. Olass (zmarły w 2009 roku), Jankiel.
Acid Drinkers mają na koncie 15 płyt. Są skuteczniejsi niż piłkarska reprezentacja Hiszpanii - z każdej gali Fryderyków na którą są zaproszeni wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 rozbili bank wynosząc ich aż 4 - m.in. za Przebój i Grupę Roku. Płyta "Fishdick Zwei" z coverami odbiła się szerokim echem w Polsce. Utwór "Love Shack"  przez 3 tygodnie wygrywał legendarną Listę Przebojów Trójki, zajmując pierwsze miejsce również w 1500. notowaniu. Kwasożłopy kują metal i krzeszą iskry i nic nie zapowiada by mieli poprzestać. 
www.acid-drinkers.com 

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • zosia_gość

    13.07.2019, 23:35

    Kto pozwolił na koncert w amfiteatrze.Jest godzina 23.30 a ten huk z głośników nie daje ludziom spać.Są male dzieci i starsi ludzie. Mieszkańcy ul.Kołłątaja składamy protest .Cisza nocna nie obowiązuje.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx8.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.