Szczytny cel i wyjątkowy wieczór! Starosta Tczewski zaprasza na koncert zespołu DAGADANA

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
02
05.2022
Poniedziałek
Tczew - Szczytny cel i wyjątkowy wieczór! Starosta Tczewski zaprasza na koncert zespołu DAGADANA
Starosta Tczewski - Mirosław Augustyn zaprasza mieszkańców Powiatu Tczewskiego na koncert zespołu DAGADANA, który odbędzie się 2 maja 2022 r. o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Bezpłatne wejściówki można odbierać w Starostwie Powiatowym w Tczewie (pok. 108 lub 139) oraz w kasie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Ilość miejsc jest ograniczona.
Podczas koncertu będzie trwała zbiórka pieniężna na rzecz wsparcia partnerów Powiatu Tczewskiego z Rejonu Owidiopolskiego w Ukrainie. Każda złotówka to gest naszego wsparcia i solidarności.

DAGADANA jest polsko-ukraiński kwartetem, łączącym różne style muzyczne obu kultur za pomocą jazzu, elektroniki i world music. W czerwcu 2019 roku zespół zagrał na jednym z największych festiwali na świecie Glastonbury. Laureat nagrody Fryderyka 2011 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata. Artyści występują zarówno w kameralnych klubach, jak i na wielotysięcznych festiwalach. Na trasach ich koncertów znalazły się Argentyna, Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Kanada, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Ukraina, Węgry czy Wielka Brytania. Jak piszą o sobie na swojej stronie: Polska i Ukraina są sąsiednimi krajami i oba należą do grupy Słowiańskiej - języki są podobne tradycje i obyczaje również. Poszukując w nich muzycznych inspiracji można zauważyć wiele zaskakujących podobieństw, ale także i różnic - które wpływają na odrębność kultur i ich wyjątkowość. To znajdziemy w piosenkach DAGADANY, która przyczynia się do zacierania granic i budowaniu mostów w obu tych narodach (gdzie jak wiadomo, relacje pomiędzy krajami bywały różne i dynamiczne).

Skład zespołu:
Daga Gregorowicz- vocal, electronics,
Dana Vynnytska- vocal, piano, keyboards
Mikołaj Pospieszalski- double bass, bass guitar, violin, synthesizer, vocal
Bartosz Mikołaj Nazaruk- drums, percussion, vocal

Więcej o zespole na stronie http://www.dagadana.pl/

DAGADANA - Musicians are playing (Grajo gracyki):Organizator: Starostwo Powiatowe w Tczewie
Współorganizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Fundacja "Mały Bohater" oraz Ochotnicza Straż Pożarna Miasta Tczewa.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -2

  Polak_gość

  13.04.2022, 11:04

  a gdzie?

  A gdzie w tym wszystkim miejsce na służebność wobec Kościoła oraz sług bożych odprawiających w tym czasie msze święte? Nie wydziwiana muzyka, ale słowa Ewangelii prowadza nas do zbawienia wiecznego! Nikt organizujący rozrywki dla nie sprawdza godzin liturgii w naszych świątyniach? Coraz częściej wspólnotom przychodzi zastanawiać się, czy ateistyczne rozbestwienie nie poszło za daleko? Być może czas, aby nasza wreszcie czysto polska większość w Sejmie przyjrzała się odstępstwom promowanym przez bezbożne samorządy?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx2.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.