Spotkanie z Dorotą Sumińską w bibliotece w Pszczółkach

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
06
10.2023
Piątek
Spotkanie z Dorotą Sumińską w bibliotece w Pszczółkach
Wójt Gminy Pszczółki Maciej Urbanek oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pszczółkach Michał Piotrowicz zapraszają na serię spotkań autorskich "Kulturalny październik" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pszczółkach.

W trzy październikowe, piątkowe wieczory w pszczółkowskiej bibliotece odbędą się spotkania ze znakomitymi autorami - Dorotą Sumińską, Maciejem Siembiedą i Agatą Passent.

Spotkanie z DOROTĄ SUMIŃSKĄ odbędzie się 6 października 2023 roku o godz. 17.00.
Polska pisarka i dziennikarka. Z zawodu jest lekarzem weterynarii, opublikowała kilka książek dotyczących opieki nad zwierzętami domowymi. Prowadziła też programy telewizyjne i radiowe na ten temat. Napisała ponad dwadzieścia książek o bardzo różnej tematyce - powieści, poradniki, podróżnicze, książki dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie z MACIEJEM SIEMBIEDĄ odbędzie się 13 października 2023 o godzinie 17.00.

Polski dziennikarz i reportażysta, autor powieści sensacyjnych. Przez trzydzieści lat zajmował się reporterskimi śledztwami historycznymi, za które trzykrotnie otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, czyli tzw. "Polskiego Pulitzera". Na podstawie własnych reportaży tworzy powieści oparte na nieznanych, często zaskakujących zagadkach z przeszłości. Jest autorem m.in. książek z Jakubem Kanią ("Miejsce i imię", "444", "Wotum", "Kukły", "Kołysanka") oraz "Katharsis" i "Nemezis" - bestsellerowej sagi sensacyjnej.

Spotkanie z AGATĄ PASSENT odbędzie się 27 października 2023 o godzinie 17.00.

Felietonistka i dziennikarka. Swoje teksty publikuje na łamach miesięcznika "Twój Styl", "Twoje Dziecko" oraz wygłasza na antenie Radia PiN. Jest założycielką i prezesem Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, która zajmuje się opieką nad dorobkiem poetki. Jest autorką książek o Warszawie: "Stacja Warszawa", "Pałac wiecznie żywy", "Miastówka" oraz zbioru felietonów o macierzyństwie "Dziecko? O matko!"

Będzie to doskonała okazja, aby usłyszeć od autorów o ich inspiracjach, procesie twórczym oraz o tym, jakie przesłanie chcieli przekazać poprzez swoje dzieła. Będzie także możliwość zadania pytań i wymiany myśli z twórcami, których prace czytamy i podziwiamy. Niewątpliwie będzie to niezapomniane wydarzenie literackie?

Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny!

Spotkania są realizowane w ramach projektu "Biblioteka - Twój kulturalny adres w Gminie Pszczółki" i zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA