Kino w Parku

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
19
08.2022
Piątek
Kino w Parku
CKiS zaprasza na Kino w Parku! W klimatycznym parku za Centrum Kultury i Sztuki odbędą się projekcje kina plenerowego. Tegoroczne wakacje "spędzimy" z Madsem Mikkelsenem, znanym m. in. z serialu "Hannibal", czy z roli przeciwnika Jamesa Bonda w filmie "Casino Royale" oraz kinem skandynawskim.
Film, który będzie można obejrzeć w plenerze, to wielokrotnie nagradzany m. in. statuetką Oscara za najlepszy film międzynarodowy, obraz "Na rauszu" duńskiego reżysera Thomasa Vinterberga. Seans odbędzie się 22.07.2022 (piątek) o godz. 21.00.

Drugim seansem kina plenerowego będzie wielokrotnie nagradzany film "Najgorszy człowiek na świecie" w reżyserii Joachima Triera, twórcy takich filmów jak "Oslo 31 sierpnia", czy "Reprise. Od początku raz jeszcze...".


Kino w Parku - film "Na rauszu" reż. T. Vinterberg

22 lipca 2022 godz. 21.00
Park za Centrum Kultury i Sztuki
Bilety: 10 zł
Ten eksperyment to jazda bez trzymanki!
"Na rauszu" opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.
Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi - przez cały dzień, również w pracy...

reżyseria: Thomas Vinterberg
scenariusz: Tobias Lindholm & Thomas Vinterberg
zdjęcia: Sturla Brandth Gr?vlen
producent: Kasper Dissing & Sisse Graum J?rgensen
OBSADA: Martin - Mads Mikkelsen, Tommy - Thomas Bo Larsen, Nikolaj - Magnus Millang, Peter - Lars Ranthe, Anika - Maria Bonnevie
kraj produkcji: Dania 2020
produkcja: Zentropa Entertainments / Film i Väst / Topkapi Films
gatunek: komediodramat
czas trwania: 115 min.

THOMAS VINTERBERG - reżyser
Jeden z najważniejszych i najbardziej cenionych na całym świecie duńskich reżyserów, zdobywca licznych nagród. Jednym z jego najnowszych dzieł jest zrealizowana z wielkim rozmachem międzynarodowa produkcja "Kursk" (2019), opowiadająca o tragedii rosyjskiego okrętu podwodnego w 2000 roku. Kolejny niedawny sukces filmowy, "Komuna" (2016), znalazł się w konkursie głównym MFF w Berlinie, a Trine Dyrholm za rolę w nim została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem dla najlepszej aktorki. W 2012 roku Thomas Vinterberg zdobył światowe uznanie za nominowany do Oscara i Złotego Globu dramat "Polowanie" (2013), za który Mads Mikkelsen otrzymał również nagrodę dla najlepszego aktora MFF w Cannes. Inne godne uwagi dzieła reżysera to adaptacja powieści Thomasa Hardy'ego "Z dala od zgiełku" (2015), z Matthiasem Schoenaertsem i Carey Mulligan; "Moja droga Wendy" (2005) czy "Wszystko dla miłości" (2003). W 1998 roku Vinterberg zdobył międzynarodowe uznanie dzięki "Festen" - pierwszemu filmowi grupy Dogma 95, który otrzymał kilka międzynarodowych wyróżnień, w tym nagrodę jury w Cannes. Debiutem fabularnym Thomasa Vinterberga byli "Bohaterowie" (1996). Reżyser ukończył Duńską Szkołę Filmową w 1993 roku.

Kino w Parku - film "Najgorszy człowiek na świecie" reż. J. Trier
19 sierpnia 2022 godz. 20.30
Park za Centrum Kultury i Sztuki
Bilety: 10 zł
Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.
reżyseria: Joachim Trier
scenariusz: Joachim Trier, Eskil Vogt
obsada: Renate Reinsve, Anders Danielsen Lie, Herbert Nordrum
czas trwania: 2h 07 min.
gatunek: komedia romantyczna
dystrybucja PL: M2 Films

Nominowana do Oscara w dwóch kategoriach (Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny) figlarna, zabawna i nieprzewidywalna historia miłosna. Opowieść o Julie, która u progu trzydziestych urodzin stara się poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe to jeden z najlepszych filmów roku w zestawieniach takich redakcji jak Vanity Fair, Time, IndieWire, Variety, The Guardian oraz Sight and Sound. Prawdziwym olśnieniem sezonu jest gwiazda filmu Joachima Triera, Renate Reinsve, która za swoją rolę otrzymała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz nominację do Satellite Awards i Europejskiej Nagrody Filmowej.

Drukuj
Prześlij dalej