Poranki filmowe w CKiS

CKiS (fot. bscsystem.pl)

odbyło się
21
03.2021
Niedziela
Tczew - Poranki filmowe w CKiS
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na Poranki filmowe - wstęp 10 zł.


Marzec: Wiking Tappi 1 21 marca kategoria wiekowa 4+
Zestaw 1
Odc. 1 Odcinek pilot
ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI, reż. A. P. Morawski, 2018

Ziiima idzie" - szepcze figlarny wiatr. To ostatnia chwila by uzupełnić zapasy. Tappi i Chichotek wyruszają do lasu, by uzbierać jak najwięcej smakowitości na nadchodzący mroźny czas. Dzięki pomocy przyjaciół: wiewiórki Śmigaczki, misia Brzuchacza oraz kupca Pasibrzucha bohaterowie wypełniają worek po brzegi. W podzięce Tappi postanawia zaśpiewać piosenkę. Jednak donośne dźwięki, zamiast umilić wszystkim czas, płoszą leśne zwierzęta i... przyciągają wygłodniałego trolla Gburka, który zamiast zbierać woli zabierać zapasy. Przed Tappim i Chichotkiem ciężkie zadanie. Jak powstrzymać głodomora i przekonać go, że postępuje źle?

Odc. 2.
PRZEOGROMNY KŁOPOT, reż. A. P. Morawski, 2019
W tym odcinku wiking Tappi wspomina jak poznał Chichotka. Panowała wtedy zroga zima, a o tej porze w górach jest niebezpiecznie. Nasi bohaterowie będą musieli zmierzyć się z przeogromnym, groźnym lodowym olbrzymem.

Odc. 3.
MAGICZNA KOŁYSKA, reż. A. P. Morawski, 2019
Tappi i renifer Chichotek spotykają Pasibrzucha - wesołego handlarza, który wiezie cenne towary. Niestety po drodze smok kradnie mu magiczną kołyskę, pozwalającą dziecku usnąć. Czy przyjaciołom uda się ją odzyskać?

Odc. 4
OPOWIEŚĆ GAWĘDZIARZA, reż. T. Moult - Milewska, 2018
Do Szepczącego lasu przybywa od dawna oczekiwany gość - Gawędziarz. To postać nietuzinkowa, znająca mnóstwo historii i anegdot. Dlatego nie bez powodu na jego występ przybywają niemal wszyscy mieszkańcy z okolicy, łącznie z Tappim i Chichotkiem. Niestety, szybko okazuje się, że gość nie jest tym za kogo się podaje. Zamiast pięknych opowieści o mieszkańcach innych krain, zaczyna obrażać i skłócać wszystkich dookoła. Szybko wychodzi na jaw, że ma w tym swój niecny cel.


Odc. 5
AWANTURA Z WODNIKAMI, reż. M. Kur, 2019
Tappiemu psuje się siekierka, a w chatce brakuje już drewna na opał by przetrwać srogą zimę. Niespodziewanie spotyka Sigurda - kowala potrafiącego wykuwać niezwykłe przedmioty. Niestety jego magiczny młot został skradziony przez złośliwe Torlle, które planują użyć go by nękać wodniki zamieszkujące pobliskie jezioro. Tappi wraz z chichotkiem postanawiają pomóc Sigurdowi go odzyskać...

Drukuj
Prześlij dalej