Koncert Noworoczny. HOD z Natalią Kukulską

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
06
01.2020
Poniedziałek
Tczew - Koncert Noworoczny. HOD z Natalią Kukulską
Koncert Noworoczny z Gwiazdą - Harcerska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Magdaleny Kubickiej - Netki i Natalia Kukulska.

6 stycznia 2020 godz. 16.00 i 19.00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 50 zł *
*Zniżki zgodnie z Regulaminem zniżek CKiS

Już tradycją jest, że Centrum Kultury i Sztuki styczeń rozpoczyna koncertem z Gwiazdą. Tym razem Harcerska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Magdaleny Kubickiej-Netki wystąpi z wokalistką, Natalią Kukulską.

Natalia Kukulska
Jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Autorka tekstów i współautorka muzyki.
W swojej "dorosłej" karierze nagrała 9 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 12 nominacji do nagrody Fryderyka, którą w roku 2019 nagrodzony został akustyczny album "Szukaj w snach", nagrany wraz z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim.
Ostatni album Artystki - "Halo tu Ziemia" to kolejne wydawnictwo, na którym Natalia konsekwentnie podąża swoją odważną drogą. Drogą, którą zdobyła uznanie zarówno branży muzycznej, jak i publiczności.
 
Harcerska Orkiestra Dęta
Jest zespołem młodzieżowym, istnieje już od 1947 roku. Wychowało się w niej i zaraziło muzyczną pasją kilka pokoleń tczewian. Obecnie w skład HOD wchodzi około 60 młodych muzyków, w większości są to uczniowie, ale także studenci i dorośli, którzy są związani z zespołem od dziecka. Niewątpliwym sukcesem Orkiestry jest zapoczątkowanie kariery wielu późniejszych muzyków zawodowych.
Zespół ma charakter tzw. concert band czyli koncertowej orkiestry dętej z sekcją perkusji oraz basem strunowym. W swoim repertuarze posiada: muzykę filmową, aranżacje popularnych standardów muzyki rozrywkowej (gospel, jazz, rock, pop), transkrypcje muzyki poważnej, muzykę religijną oraz oryginalne kompozycje przeznaczone na orkiestrę dętą. Oprócz koncertów estradowych zespół występuje w paradach marszowych, a także bierze udział w uroczystościach patriotycznych, religijnych i harcerskich.
W bogatej historii HOD, z którą można się zapoznać na stronie www.orkiestra.tczew.pl, szczególne miejsce zajmują: uzyskanie w 1987 roku tytułu Reprezentacyjnej Orkiestry ZHP oraz uczestnictwo w oprawie muzycznej mszy św. koncelebrowanej przez papieża Jana Pawła II 6 czerwca 1999 roku w Pelplinie. Orkiestra dokonywała nagrań dla radia i telewizji. W dorobku ma płyty "Radosna strona życia" oraz "Choral&Rock".
Do najważniejszych osiągnięć HOD w ostatnich latach należą:
wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Świeciu w konkursie "Nadęty Chopin" w 2010 roku,
III nagroda w kategorii Koncert estradowy podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu w 2012 roku,
I nagroda w Pomorskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Lipuszu w 2012 roku,
II nagroda w Kaszubsko-Kociewsko-Powiślańskim Przeglądzie Orkiestr w Kolbudach w 2013 roku,
II nagroda w kategorii Koncert estradowy podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu w 2013 roku,
 I nagroda w kategorii Koncert estradowy podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu w 2015 roku,
nagroda "Kociewskie Pióro 2015" w dziedzinie Animacja kultury,
I nagroda w III Nadbałtyckim Festiwalu Orkiestr w Gniewinie w 2016 roku,

Koncerty podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni  w  2015 i 2016 roku,
Koncert z Gwiazdą - Jackiem Wójcickim w 2016 roku,
Koncert Trzech Króli z udziałem Mieczysława Szcześniaka, Zbigniewa Wodeckiego i Jacka Wójcickiego w 2017 roku, transmitowany na żywo przez Radio Gdańsk,
Koncert z Gwiazdą: Kuba Badach (2018), Janusz Radek (2019).
Dyrygentką HOD jest Magdalena Kubicka-Netka, absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu. Batutę przejęła w 2002 roku od swojego ojca Jerzego Kubickiego, który zespół prowadził przez 44 lata. Komendantem Szczepu Harcerskiego HOD jest hm. Norbert Jatkowski. Zespół działa w strukturach Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej