Nadwiślańskie Spotkania Muzyczne. Gala opery, operetki i musicalu

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
28
05.2023
Niedziela
Nadwiślańskie Spotkania Muzyczne. Gala opery, operetki i musicalu
W niedzielę, 28 maja opera przeniesie się na Bulwar Nadwiślański w Tczewie. Znad Wisły popłyną największe utwory operetkowo-musicalowe w wykonaniu wybitnych wokalistów i orkiestry. A to wszystko pod opieką artystyczną tczewianina, profesora Ryszarda Karczykowskiego.

Nadwiślańskie Spotkania Muzyczne, czyli gala opery, operetki i musicalu to wydarzenie popularyzujące klasyczne formy muzyczne w plenerowej, festynowej formule dostępnej dla każdego.

- Pragniemy zaproponować mieszkańcom koncert w formie atrakcyjnego widowiska, które swym poziomem artystycznym przewyższa występy artystów muzyki popularnej - informuje Tomasz Hildebrandt, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.


W programie zaprezentowane zostaną szlagiery opery, operetki czy musicalu, aby oswoić odbiorców z teatrem muzycznym i w przyszłości oferować jeszcze ambitniejszy repertuar.


Wykonawcy:

Grażyna Brodzińska - sopran
Sylwia Pietrzak - mezzosopran
Ewelina Szybilska - sopran
Łukasz Gaj - tenor
Jakub Milewski - baryton
Mieczysław Smyda - dyrygent
34-osobowa orkiestra festiwalowa
Dariusz Stańczuk - prowadzenie

Gwarantem poziomu przedsięwzięcia jest opieka artystyczna profesora Ryszarda Karczykowskiego - światowej sławy śpiewaka operowego pochodzącego z Tczewa.

Jak zauważa dyrektor CKiS Tczew, wbrew powszechnej opinii mieszkańcy wykazują potrzebę obcowania z kulturą wyższą, barierą stanowi jednak "próg dostępu".

- Stąd właśnie idea zainicjowana przez profesora Karczykowskiego, aby zaprosić odbiorcę w przestrzenie plenerowe, a koncert połączyć z atrakcjami festynowymi, tworząc w ten sposób strefę komfortu i zachętę do masowego uczestnictwa - dodaje.


Wydarzenie stanowić będzie jedyne tego typu przedsięwzięcie w regionie i planowane jest jako cykl kontynuowany przez kolejne lata, lecz nie tylko w samym Tczewie. Wstęp na widowisko jest bezpłatny

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Drukuj
Prześlij dalej