ŚWIĄTECZNIE w CKIS - warsztaty i spektakl dla dzieci

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
18
12.2021
Sobota
Tczew - ŚWIĄTECZNIE w CKIS - warsztaty i spektakl dla dzieci
Serdecznie zapraszamy całe rodziny na kolejne spotkanie, tym razem będziemy bawić się i tworzyć w klimacie świątecznym. W programie spotkania: warsztaty robienia ozdób choinkowych, świąteczne animacje ruchowe oraz wspólne strojenie choinki.

ŚWIĄTECZNIE w CKIS - warsztaty i spektakl dla dzieci
18 grudnia 2021 godz. 15.00 - warsztaty dla dzieci /obowiązują zapisy /
godz. 17.00 - spektakl dla dzieci "Opowieść Wigilijna" /bilety: 15 zł/

Poczuj z nami magię świąt!


godz. 15.00 - WARSZTATY dla dzieci /Klub Muzyczny CKiS


Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Na warsztaty obowiązują zapisy.
Link do zapisów: https://forms.gle/3YVoh9t9FLFe7H7y7


godz. 17.00 - spektakl dla dzieci "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" w wykonaniu Teatru Qfer w Gdańsku/ sala widowiskowa CKIS

Teatralna opowieść o nieczułym na ludzką krzywdę sknerze Scrooge'u, który na skutek odwiedzin duchów w noc Wigilijną staje się dobrym człowiekiem. Pragnie zadośćuczynić wyrządzone krzywdy z przeszłości, gdy oprócz pieniędzy nie liczyły się dla niego ani miłość, ani litość, ani współczucie.

Historia opowiedziana jest za pomocą dziewięciu lalek i masek. Niektóre sceny rozgrywane są w konwencji teatru cieni. Scenografię tworzą stronice książki, które przewracane podmuchem wiatru stanowią tło dla wydarzeń sprzed lat.

Jest to spektakl ku przestrodze, ale i ku pokrzepieniu. Zagrany z subtelnym poczuciem humoru, ale też pełen wzruszeń i refleksji. Świąteczna muzyka i optymistyczne zakończenie tworzą klimat najradośniejszych świąt Bożego Narodzenia, bliski zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Zanim miała miejsce premiera teatralna, w 1998 roku na płytach zostało wydane słuchowisko pt. "Opowieść Wigilijna" Karola Dickensa w adaptacji i wykonaniu Teatru Qfer oraz zaprzyjaźnionych z Teatrem aktorów. Autorem muzyki i piosenek zarówno do spektaklu, jak i słuchowiska jest Grzegorz Gajewski.

Drukuj
Prześlij dalej