Droga krzyżowa ulicami Tczewa NOWA TRASA, PIĄTEK PRZED NIEDZIELĄ PALMOWĄ


odbyło się
31
03.2023
Piątek
Droga krzyżowa ulicami Tczewa NOWA TRASA, PIĄTEK PRZED NIEDZIELĄ PALMOWĄ
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Parafia pw. św. Józefa zaprasza mieszkańców na miejską drogę krzyżową, która odprawiona zostanie 31 marca (piątek przed Niedzielą Palmową - NIE BĘDZIE NABOŻEŃSTWA W WIELKI PIĄTEK).

- Pragniemy pójść za kilkumetrowym krzyżem, aby jeszcze bardziej zrozumieć tajemnicę Męki Pańskiej - zaprasza ks. Adam Gadomski, proboszcz tczewskiej fary.

Droga krzyżowa rozpocznie się o godz. 20:00 na terenie parafii farnej - tradycyjnie na parkingu przy ul. Łaziennej. Procesja przejdzie następującymi ulicami: Łazienna, Kościuszki, Jarosława Dąbrowskiego, Piłsudskiego, Wojska Polskiego, Sobieskiego do kościoła św. Józefa. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia świec.

Stacje zostaną przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich. Krzyż nieść będą wspólnoty parafialne, grupy i stowarzyszenia.


- Będziemy szli po ulicach Tczewa i musimy pamiętać o naszych siostrach i braciach, którzy tu żyją. Jezus idąc ulicami Jerozolimy niósł krzyż za ludzi wszystkich czasów nikogo nie wykluczając. My chcemy Go naśladować i również pamiętać w tej modlitwie o wszystkich, którzy tu, z nami, żyją, bez wykluczania nikogo: tych, co wierzą i nie wierzą, tych, którzy nam wyrządzają krzywdę albo z nas szydzą. Podczas tej drogi myślimy o samotnych, chorych, smutnych, zagubionych i grzesznych - mówi młodzież odpowiedzialna za przygotowanie stacji.

UWAGA: Możliwe utrudnienia w ruchu w godzinach 20:00-21:30. Parafia św. Krzyża informuje, iż nie będzie tradycyjnej drogi krzyżowej w Wielki Piątek ulicami Starego Miasta. Zmieniona została formuła wydarzenia. Zapraszamy w piątek, 31 marca.

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "83-110, Tczew ul. Łazienna" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej