Moc atrakcji w Gniewie

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
28
05.2022
Sobota
Tczew - Moc atrakcji w Gniewie
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zapraszamy wszystkich chętnych 28 maja na gniewski rynek, który zamieni się w magiczny świat wróżek i magii. Specjalnie na małych mieszkańców miasta i gminy Gniew tego dnia będą czekać wyjątkowe i niezapomniane atrakcje.

Wydarzenie rozpocznie się w godzinach południowych od Dziecięcej Mini Veoli Run oraz Veolia Run - 5 km biegiem po Gniewie. Dla uczestników przewidziane są upominki, a dla najlepszych biegaczy nagrody pieniężne.

O godzinie 15:00 rozpocznie się Gniewski Dzień Dziecka. Wszystkich zebranych przywita krasnoludek Piksel, który poprowadzi całą imprezę. Następnie odbędzie się Pokaz Gminnych Talentów. W pokazie wezmą udział reprezentacje placówek oświatowych z terenu Gminy Gniew. Widowisko oceniać będzie publiczność, każdy widz ma prawo do oddania jednego głosu na jedną reprezentację. Oprócz tego podczas trwania imprezy odbędzie się konkurs na "Najpiękniejsze przebranie bajkowe". Stroje będą oceniane za pomysłowość, estetykę oraz wkład pracy. Konkurs odbędzie się bez podziału na kategorie wiekowe. Dzieci w wyjątkowych strojach zostaną nagrodzone. Fundatorem nagród jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dodatkowo będzie puszczanie dużych baniek mydlanych, malowanie twarzy, dmuchańce, kącik zabaw oraz wyjątkowe bajkowe animacje. Nie zabraknie także plenerowego wyzwania "Moja ulubiona baśniowa postać". W plenerowej bibliotece czekać będą wyprawki z kampanii "Mała Książka - Wielki Człowiek" dla nowo zapisanych czytelników - przedszkolaków.


Po godzinie 16:30 na scenie wystąpi Konrad Repiński ze Stowarzyszeniem Teatralnym "Ingenium". Stowarzyszenie Teatralne "Ingenium" to zespół uzdolnionych artystycznie młodych ludzi, śpiewających największe przeboje ze świata musicalu i autorskie utwory z przesłaniem. Konrad uczestniczył w programie The Voice Kids i Szansa na Sukces.

Ponadto po rynku przechadzać się będzie Kubuś Puchatek i Myszka Mickey z którymi będzie można zrobić sobie bajeczne zdjęcie.

O godzinie 18:00 rozpocznie się po raz pierwszy w Gniewie "Festiwal Kultur". Na scenie wystąpią Melakh, grupa taneczna Zrimat Haim, Ahava oraz zespół "Mazowiacy". Po zmroku odbędzie się pokaz fire show grupy "Black Dragons" z Opalenia.

Wydarzenie organizują Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Miasto i Gmina Gniew, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie, GniewskaTV, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie oraz Karli One Four Dariusz Karzyński.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Drukuj
Prześlij dalej