O tradycjach Kociewiaków i Górali rozmowa z Przemysławem KILIANEM

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
16
12.2022
Piątek
Tczew - O tradycjach Kociewiaków i Górali rozmowa z Przemysławem KILIANEM
Praktyki kulturowe Kociewiaków i Górali Orawskich mieszkających na terenie gminy Morzeszczyn stanowią ważne i interesujące studium wiedzy o obrzędowości tego regionu. Przyjrzał się im i opisał Przemysław Kilian, etnolog i historyk, autor książki "Tradycje kociewskie w praktykach kulturowych wspólnoty gminy Morzeszczyn" (Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR). Serdecznie zapraszamy do rozmowy wokół tego tematu, którą poprowadzi Kamila Gillmeister.

piątek, 16 grudnia | godz. 18:00 | świetlica Domu Strażaka w Nowej Cerkwi (adres: Nowa Cerkiew 25A)

wstęp wolny!

w czasie spotkania będzie możliwość nabycia wspomnianej książki w promocyjnej cenie 30 zł


organizatorzy: Biblioteka - Ośrodek Kultury w Morzeszczynie i Stowarzyszenie DRABKA

PRZEMYSŁAW KILIAN - absolwent historii oraz etnologii w Uniwersytecie Gdańskim, doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych UG. Przygotowuje rozprawę doktorską na temat konstruowania tożsamości przez mieszkańców żyjących na pograniczu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich. Zaangażowany społecznie w pomorski ruch regionalny, prezes Trójmiejskiego Klubu Kociewiaków, działa w Towarzystwie Miłośników Ziemi Kociewskiej, Zrzeszeniu Kaszubko-Pomorskim i Polskim Towarzystwie Ludoznawczym.

KAMILA GILLMEISTER - etnolożka, absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a także licznych studiów podyplomowych z zakresu muzealnictwa, sztuki, marketingu kultury i zarządzania zasobami ludzkimi. Od 2007 r. związana zawodowo z tczewską Fabryką Sztuk, gdzie pracuje jako główna specjalistka ds. wystawienniczych i warsztatów artystycznych. Twórczyni i kuratorka wystaw etnograficznych, a także autorka książki "Krzyże i kapliczki przydrożne, czyli opowieść o świętych i przestrzeni" (Tczew 2015) oraz współautorka materiałów z zakresu historii Tczewa i dziedzictwa materialnego Kociewia.

Drukuj
Prześlij dalej