Spotkanie z podróżnikiem i fotografem Robertem Gondkiem

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
21
11.2019
Czwartek
Tczew - Spotkanie z podróżnikiem i fotografem Robertem Gondkiem
Fabryka Sztuk szykuje ucztę dla wszystkich kochających góry, przyrodę i egzotykę. 21 listopada o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z podróżnikiem i fotografem Robertem Gondkiem pt. "Wyprawy na najwyższe szczyty Afryki".

Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce. Realizując od 2008 roku projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki" ma na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Wśród pięćdziesięciu sześciu gór do zdobycia było siedem szczytów o wysokości przekraczającej 4000 m n.p.m. To najwyższe szczyty Tanzanii (Kilimandżaro - 5895 m n.p.m.), Kenii (Mount Kenya - 5199 m n.p.m.), Ugandy/Demokratycznej Republiki Konga (Rwenzori - 5109 m n.p.m), Rwandy (Karisimbi - 4507 m n.p.m.), Etiopii (Ras Dashen - 4543 m n.p.m.), Maroka (Jebel Toubkal - 4167 m n.p.m.) i Kamerunu (Mount Cameroon - 4040 m n.p.m.).

Robert Gondek opowie o wyprawach na najwyższe góry w Afryce. Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Na Mount Meru poczekamy na wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt Afryki. Będziemy spacerować po kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie. W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy. Wybierzemy się na wielodniowy trekking w pięknych etiopskich górach Semien. Nocą wejdziemy na najwyższą górę Maroka, a w gęstej mgle zdobędziemy Mount Cameroon - najwyższy szczyt Kamerunu. Przekonamy się o tym, jak różne są góry w Afryce.

Oprócz tego w Rwandzie odwiedzimy goryle górskie, w Gabonie zobaczymy mandryle i goryle nizinne, w Ugandzie będziemy obserwować szympansy, a w Etiopii dżelady. Podróżnik pokaże zdjęcia przepięknej afrykańskiej przyrody. Ptaki, słonie, hipopotamy, antylopy, mandryle, goryle i wiele wiele innych.


Czynne będzie również stoisko, a w nim do nabycia książka/album fotograficzny poświęcony Afryce autorstwa Roberta Gondka, prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami.
Robert Gondek - podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce "W drodze na najwyższe szczyty Afryki". Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.
Strony internetowe autora pokazu:
https://szczytyafryki.pl
https://facebook.com/SzczytyAfryki
https://instagram.com/SzczytyAfryki

Wstęp wolny!

Drukuj
Prześlij dalej