"Tczew dawny wizerunek miasta" - promocja publikacji

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
20
05.2022
Piątek
Tczew - "Tczew dawny wizerunek miasta" - promocja publikacji
"Tczew dawny wizerunek miasta" to pierwsza książka pokazująca w formie obrazów dzieje Tczewa od początku XVII wieku do początku XX wieku. W piątek, 20 maja, odbędzie się premiera wydawnictwa.

Zapraszamy na pierwszą prezentację książki Józefa Golickiego "Tczew dawny wizerunek miasta". Impreza odbędzie się 20 maja o godz. 18:00 w Fabryce Sztuk w Tczewie.

- W wydawnictwie zawarto wszystkie najważniejsze i najciekawsze ilustracje związane z naszym miastem. W książce znajduje się ponad 300 szkiców, planów, grafik, widokówek i fotografii tczewskich. Autor zbierał archiwalia przez 20 lat. Pozyskiwano je w różnych wyspecjalizowanych instytucjach i dzięki pomocy prywatnych osób. Materiał ikonograficzny w książce ułożono chronologicznie i opatrzono komentarzem przybliżającym prezentowane na zdjęciu wydarzenie, widok czy obiekt. Sporo miejsca w książce poświęcono również autorom najstarszych planów i grafik. Publikacja liczy 208 stron formatu 220 x 235 mm i posiada twardą oprawę. Książka została przygotowana i wydana z myślą o wszystkich obecnych i przyszłych miłośnikach, pasjonatach dziejów Tczewa. Z pewnością przyczyni się do lepszego i pełniejszego poznania skomplikowanych dziejów naszego miasta. - wyjaśnia autor, Józef Golicki.


Wydanie publikacji wsparli: prezydent Tczewa, starosta tczewski, poseł na Sejm Kazimierz Smoliński, Apator Metrix, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie, Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie, Bank Spółdzielczy w Tczewie, Przychodnia Rogowscy, Bud-Invest, Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Telkab i Marszałek Województwa Pomorskiego, fundując stypendium dla twórców kultury.


Po prezentacji książkę będzie można kupić i uzyskać wpis lub autograf autora.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Tczew_gość

  15.05.2022, 16:18

  Jaka będzie cena publikacji?

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx9.xx5 
 • +1

  Łupaszko_gość_gość

  16.05.2022, 16:24

  "a 'la long"

  Fabryka sztuki (jakże wymowna nazwą ... ) -do likwidacji !!!! Tczew nie jest tak bogatym miastem żeby fundować sobie dwa ośrodki kultury,10 filii bibliotek czy powoływać spółki miejskie do spraw sportu !!!!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx9 
 • +4

  Srutaszko_gość

  19.05.2022, 10:24

  a 'la srong

  Łupaszko ( jakże kontrowersyjny nick ) do likwidacji !!!! Tczew nie jest tak bogatym miastem, żeby było nas stać na naczelnego hejtera plującego na wszystko i wszystkich. W/g niego zlikwidujmy kulturę, sport, sztukę i edukację, ponieważ dopiero wtedy będziemy szczęśliwi. Głupi, leniwi...ale szczęśliwi.

  Cytuj
  IP: 158.116.xx5.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.