Festiwal Gitarowy Shot

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
06
11.2021
Sobota
Tczew - Festiwal Gitarowy Shot
Założeniem festiwalu, którego druga edycja odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w 2021 roku, jest prezentacja gitary oraz instrumentów jej pokrewnych przez pryzmat różnych gatunków muzycznych. Integralnym elementem jest ogólnopolski konkurs dla twórców piosenek / songwriterów, który stanowić będzie istotny element promocji festiwalu oraz miasta. W tym trudnym dla produkcji "na żywo" czasie, dokładając wszelkich starań aby zachować ciągłość projektu, proponujemy nieco "skompresowaną" edycję festiwalu GITAROWY SHOT.

Festiwal Gitarowy Shot
6 listopada 2021 g. 19:00
Klub Muzyczny CKiS
BILETY: 20 zł


Program Festiwalu

- KONKURS SINGER-SONGWRITER
Forma twórczości znana od stuleci po raz kolejny przeżywa na świecie swój rozkwit, za sprawą rosnącej popularności nurtu singer-songwriter. Tczewski konkurs skierowany jest do twórców i wykonawców autorskich piosenek. Ma za zadanie promowanie tej prostej, a zarazem pięknej i skutecznej formy aktywnego, twórczego obcowania za sztuką. Mimo gitarowego profilu festiwalu, którego częścią jest konkurs, posiada on otwartą formułę instrumentalną i może w niej wystąpić autor-wykonawca z dowolnym instrumentem gitarowym, określonym w regulaminie. Konkurs ma charakter międzynarodowy. Wykonawcy posługujący się w piosenkach językiem innym niż polski czy angielski, do zgłoszenia dołączają tłumaczenia tekstów na język polski lub angielski. W składzie jury konkursowego zasiądą osobowości, reprezentujące różne spojrzenie na materię muzyczną i literacką. Wstępnie chęć udziału w pracach jury potwierdził Ryszard Tymon Tymański (multiinstrumentalista, songwriter, lider legendarnych formacji Miłość, Kury, juror 11-tej edycji Must Be the Music), Jacek Langowski (TCK), Roman Puchowski, pomysłodawca i szef artystyczny Gitarowego Shotu.

- KONCERTY

- WOJTEK PILICHOWSKI BAND (kwartet)
Wojtek Pilichowski to znany polski gitarzysta basowy, kompozytor i producent. Od 1994 roku nagrał 14 solowych albumów w tym również trzy koncertowe wydawnictwa live na DVD. Sprzedane zostały one w ilości ponad 100 000 sztuk. Wojtek znany jest ze współpracy z wieloma artystami. Brał udział w nagraniach ponad 200 albumów, które sprzedały się w ponad 6 milionach egzemplarzy. Przez wiele lat grał na znanych festiwalach na całym świecie, m. in. Bass Player Live - Nowy York i Los Angeles, Euro Bass Days - Verona, Java Jazz Festival - Indonezja, Castel Jazz Festival - Klaipeda oraz w wielu miastach świata jak Tokyo, Szanghaj, Sao Paulo, Vancouver, Astana, Bogota, Santiago. Wielokrotnie nagradzany, w tym 16-krotnie jako najlepszy polski basista. Aktualnie prowadzi dwa projekty - Pilichowski Band oraz Jericho Brass Collective. Jest autorem dwóch książek oraz płyt DVD o tematyce gitary basowej. Od wielu lat prowadzi warsztaty muzyczne na całym świecie. Album Electro Step, wydany w roku 2015, jest innowacyjnym połączeniem muzyki fusion jazz oraz electro, natomiast Early Tapes to wydawnictwo z wcześniej nie publikowanymi nagraniami z lat 92-94. Ostatni album solowy Wojtka Pilichowskiego nazywa się Vandal. Ta płyta to powrót do tradycji muzyki fusion z elementami folkowej muzyki ludowej z górskiego regionu Pieniny.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA