Poranek Filmowym - projekcje zestawu filmów "Basia 2"

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
27
10.2019
Niedziela
Tczew - Poranek Filmowym - projekcje zestawu filmów "Basia 2"
Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zaprasza na Poranki Filmowe, które wracają po wakacyjnej przewie. Jak co roku będziemy spotykać się raz w miesiącu. W tym sezonie nie zabraknie filmów dla najmłodszych - zaczynamy seansami z Basią, którą dobrze znają wszystkie przedszkolaki z książeczek napisanych przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak.


27 października 2019 godz. 11.00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 5 złZestaw filmów "Basia 2" (kat. wiekowa 4+)
Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego - dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą - nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!
Basia jako bohaterka dla najmłodszych widzów uczy jak z codzienności zrobić wielką przygodę przy nieustannym zachwycie nad najmniejszymi rzeczami. Ponadto wyrasta na bardzo współczesną bohaterkę. W nowej odsłonie serialowych przygód Basia uczy się tańca - zapoznaje się z dyscypliną i aktywnością fizyczną; w gotowaniu szuka nie tylko smaku, ale uczy się współpracy i pracy w zespole; podczas zakupów poznaje wartość pieniądza i mierzy się z trudną sztuką oporu przed reklamą, a w epizodzie o telewizorze - że istnieje świat ekranu, który może zastąpić wyobraźnię.
"Basia 2" to adaptacja czterech książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Reżyserzy serialu, Marcin Wasilewski i Łukasz Kacprowicz, zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Pokazują w nim świat z perspektywy pełnej ciekawości pięciolatki - widzowie i czytelnicy kochają Basię za to, że jest zwykłą dziewczynką, z którą może utożsamić się każde dziecko, a z perypetiami Mamy i Taty - każdy rodzic.

Odcinki:
1. "Basia i taniec" - Łukasz Kacprowicz
2. "Basia i pieniądze" - Robert Jaszczurowski
3. "Basia i gotowanie" - Łukasz Kacprowicz
4. "Basia i telewizor" - Marcin Wasilewski

"Basia i taniec" - Łukasz Kacprowicz
Pewnego dnia, za namową cioci Marty, Mama postanawia zapisać się na lekcje tańca - będzie uczyć się gorącego flamenco! Basia też pragnie tego spróbować. Na szczęście zajęcia dla dzieci odbywają się równolegle i będzie mogła chodzić na balet razem z kuzynką. Przed pierwszą lekcją Basię z nerwów boli brzuch - a co, jeśli coś pójdzie nie tak? Przychodzi dzień, kiedy obydwie zaczynają lekcje, przy akompaniamencie chichotu Taty. Taniec okaże się dużym wyzwaniem, ale przede wszystkim - pouczającą przygodą!

"Basia i pieniądze" - Robert Jaszczurowski
W szafce pustki, a Tata wyjechał na konferencję - Mama, Basia i Janek wybierają się na zakupy do dużego sklepu. Trzeba kupić mleko i papier toaletowy. Basia i Janek już planują swoje listy - czekolada, batoniki, lalka, plastelina, papier do rysowania... Kto za to wszystko zapłaci? Rodzeństwo nie dowierza, że pieniądze nie wychodzą ze ściany, tylko trzeba na nie zapracować. Uczą się, że gratis nie oznacza za darmo oraz, że na trudnej drodze kompromisu można dostać... czekoladę.

"Basia i gotowanie" - Łukasz Kacprowicz

Zmęczona gotowaniem Mama zarządza bunt - kolacji nie będzie. Ona pójdzie poczytać, a Basia, Tata i Janek sprzed telewizora ruszą do kuchni. Od poszukiwania sosu pomidorowego do precyzyjnego tarcia sera - powstanie wyjątkowe danie w paski, ale zanim uda się (w końcu!) zjeść kolację, to wydarzy się parę wypadków, które pokażą Basi, że gotowanie to sztuka... nie tylko kulinarna!

"Basia i telewizor" - Marcin Wasilewski
Basia jest chora i wszystko wydaje się nudne - leżenie w łóżku, oglądanie deszczu za oknem, rysowanie zaproponowane przez Mamę. Kusi za to telewizor - najlepszy przyjaciel na słotne dni. Ale czy na pewno? Basia zalega przed ekranem i coraz bardziej wciąga się w serialowe dzieje Marii Celebes. Mama jest zła - telewizja jest wrogiem wyobraźni! Zbiegiem okoliczności następnego dnia urządzenie przestaje działać. Basia organizuje własny program telewizyjny i wciąga całą rodzinę w tworzenie nowych odcinków o przygodach Basi Celebes!

Partner wydarzenia:

Drukuj
Prześlij dalej