XV edycja Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego

VI Kociewski Konkurs Literacki im. Romana Landowskiego w Tczewie (fot. tcz.pl)

odbyło się
14
11.2023
Wtorek
XV edycja Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego
Wielkimi krokami zbliża się XV edycja Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego. W tym roku eliminacje odbędą się w listopadzie.

Festiwal w części konkursowej jest skierowany do dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także do uczestników zajęć w placówkach kulturalno-oświatowych pracy pozaszkolnej - w domach kultury, bibliotekach czy świetlicach gminnych rozlokowanych na terenie całego Kociewia. Festiwal obejmuje 6 kategorii konkursowych: recytacje poezji i prozy, juwenilia literackie, prace plastyczne, prace fotograficzne, utwory wokalne oraz prezentacje sceniczne. Wszystkie
prezentacje konkursowe promują twórców z Kociewia, również tych współczesnych i najmłodszych. Do tej pory w festiwalu brało udział ok. 300 -350 uczestników z powiatów świeckiego, starogardzkiego i tczewskiego. W zeszłym roku mieliśmy ich rekordową liczbę, bo aż 436.

Organizatorzy przewidzieli dla wszystkich uczestników dyplomy i drobne upominki, a dla laureatów nagrody rzeczowe i pieniężne!Festiwal objęli patronatem honorowym parlamentarzyści, Marszałek Województwa Pomorskiego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, starostowie powiatów: tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego oraz Prezydenci Tczewa i Starogardu Gdańskiego oraz Burmistrz Świecia.

Organizator i koordynator Festiwalu: Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej

Partnerzy wydarzenia: Miejska biblioteka Publiczna w Tczewie, Fabryka Sztuk w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Ognisko Prac Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.Nagrody ufundowali: Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Tczewa, Starosta Tczewski oraz liczni sponsorzy, w tym tczewskie spółki - ZUOS sp. z o.o., ZWiK sp. z o.o., TTBS sp. z o.o. oraz Clean-Bud sp.j. w Gdyni i PUM sp. z o.o. w Grudziądzu.

Festiwal dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Tczew i Powiatu Tczewskiego w ramach realizacji zadań publicznych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Drukuj
Prześlij dalej