Koncert Sylwestrowy. "Opera party" spektakl operetkowo - musicalowy w II aktach

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
31
12.2022
Sobota
Tczew - Koncert Sylwestrowy. "Opera party" spektakl operetkowo - musicalowy w II aktach
"Opera party" - reżyserowany koncert w formie spektaklu operetkowo - musicalowego w II aktach wykonywany przez trójmiejski projekt muzyczny "Artis".

Koncert Sylwestrowy - "Opera party" spektakl operetkowo - musicalowy w II aktach
31 grudnia 2022 godz. 18.00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 120 zł normalny, 95 zł ulgowy/Karta Mieszkańca Tczewa

Podczas koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze arie, duety, kwartety operowe, piosenki operetkowe i musicalowe oraz muzykę filmową i popularną:
 
W programie:
 

Akt I 
1.     A.Dvorak: "Humoreska"
2.     Frank Sinatra: "New York, New York"
3.     A. Brzeziński z rep.G. Turnaua:  "Bombonierka"  
4.     J. Gade: tango "Jalousie" 
5.     J.Offenbach "Cancan" z operetki "Orfeusz w piekle"   
6.     C.Zeller "Lat 20 miał mój dziad" z operetki "Ptasznik z Tyrolu" 
7.     E. Di Capua: "O sole mio" 
8.     H. Wars: "Nikodem"  
9.     A. L. Webber: "Amigos Para Siempre"
10.   J.S Bach: "Badinerie" z II Suita orkiestrowej h-moll 


Akt II
1.     W.A. Mozart:  " Don Giovanni a cenar teco" z opery "Don Giovani"
2.     J.Offenbach: "Barcallola" z opery "Opowieści Hoffmanna" 

3.     G. Puccini: "Va, Pensiero" z opery "Nabucco"
4.     G. Rossini:  "Aria Figara" z opery "Cyrulik Sewilski" 
5.     L. Delibes: "Duet kwiatów" z opery "Lakme"
6.     G. Verdi: "La donna ? mobile" z opery "Rigoletto"  
7.     W.A.Mozart "La ci darem lamano"  z opery " Don Giovani"
8.     G.Puccini: "Nessun Dorma" z opery "Torreador"
9.     W.A.Mozart "Aria Królowej Nocy" z opery "Czarodziejski flet" 
10.  J.Pawluśkiewicz  z rep. M.Grechuty "Tyle było dni"
 

OBSADA:
Maria Malinowska - Grażyna
Kamil Pękala - Janusz
Karolina Niebrzegowska - Żaneta
Maciej Gronek - Andrzej
 
Śpiewakom będzie towarzyszyć 7 osobowy zespół Artis w składzie: I skrzypce, II skrzypce, altówka, wiolonczela, pianino, puzon, flet.
 
REALIZATORZY:
Tomasz Podsiadły - reżyseria
Wojciech Szkodziński - reżyser światła
Joanna Dziecięlewska - aranżacje muzyczne
Marceau Pivert - scenariusz

"Opera party" - opowiada o zawodowych i prywatnych perypetiach sopranistki Grażyny i jej męża Janusza, dyrektora Operetki Endrjiu oraz jego dziewczyny Żanety - byłej garderobianej. 
            Na początku przedstawienia bohaterów zastajemy podczas próby całego zespołu Operetki do Koncertu Sylwestrowego w Tczewie. Niestety podczas wspomnianej próby między bohaterami zaczynają się zawodowe niesnaski, z czego rodzą się różne komiczne sytuacje. Pogłębiające animozje między głównymi Bohaterami będą również widoczne podczas ich prywatnej imprezy, która będzie się odbywała w domu Grażyny i Janusza po próbie. 
    
***  
Maria Malinowska (sopran liryczny) - Grażyna
Z muzyką związana jest od 7 roku życia. W 2004 roku ukończyła z wyróżnieniem szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej im. Tadeusza Bairda w Iławie. Edukacje muzyczną kontynuowała w Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie - już jako uczennica  klasy śpiewu.
W 2010 roku podjęła studia na wydziale wokalno-aktorskim gdańskiej Akademii Muzycznej. Studia magisterskie w 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem. Dotychczasowo laureatka dwóch konkursów wokalnych im. Marii Stankowej w Olsztynie. 2008 rok ( 3 miejsce), 2010 ( 1 miejsce). W 2016 roku wystąpiła wraz z Filharmonia Bałtycką w koncercie "Pomorskie talenty" jako najlepsza studentka roku akademickiego 2015/2016. W 2018 roku zadebiutowała na deskach gdańskiej Opery Bałtyckiej w operetce " Orfeusz w piekle" J.Offenbacha wcielając się w postać Minerwy oraz Junony. W swoim repertuarze posiada zarówno pieśni, jak i arie koncertowe z okresu XIX i XX wieku. Wykonuje m.in. partię Paminy  z opery "Czarodziejski Flet" oraz Armindy z opery " La finta giardiniera" W. A. Mozarta. Bliski jest jej repertuar związany z wykonawstwem artystycznej pieśni polskiej, niemieckiej oraz kaszubskiej. Uczestniczyła w kursach m.in. u Izabeli Kłosińskiej, Urszuli Kryger, Heleny Łazarskiej oraz Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej. Od czerwca 2017 roku członkini zespołu trzech sopranów ,,Bellcanti-opera girls". Półfinalistka Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w 2019 roku.
 
Kamil Pękala (baryton) - Janusz 
W 2008 roku z wynikiem bardzo dobrym ukończył gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w klasie prof. dr hab. Leszka Skrli. Uczestniczył w kursach wokalnych prowadzonych przez profesorów: Jadwigę Rappe, Paula Easwooda i Ryszarda Karczykowskiego. W swoim dorobku artystycznym ma takie role, jak: partia Marcina i Stanisława w "Verbum Nobile" S. Moniuszki, Jakuba we "Flisie" S. Moniuszki, partię Miecznika oraz Macieja w "Strasznym Dworze" S. Moniuszki, partię Moralesa oraz Dancaira w "Carmen" G.Bizeta, partię Sierżanta Belcore w "Napoju Miłosnym" G. Donizzetiego, Hrabiego Carnero oraz Księciam Homonaya w "Baronie Cygańskim" J. Straussa, partię Leonarda w"Comedy of the Dumb Wife" T.Kasserna, partię Jupitera w "Orfeuszu w piekle" J. Offenbacha, partię Figara w "Cyruliku Sewilskim" G.Rossiniego, Germonta w "Traviacie" G. Verdiego, Mareclla w "Cyganerii" G.Pucciniego, Marullo w "Rigoletto" G. Verdiego oraz Eryka w "Phantomie" Maury Yestona.
Był solistą na Festiwalu "Eurounionorchestries" w 2004 oraz 2008 roku. W latach 2006- 2008 pracował jako solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Współpracuje również z Filharmonią Warmińsko - Mazurską, Filharmonią Jeleniogórską ,Teatrem Muzycznym w Lublinie, Operą Śląską w Bytomiu, Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Operą Nova w Bydgoszczy. W 2001 roku otrzymał pierwszą nagrodę na "Festiwalu Muzyki Niemieckiej" w Rzeszowie, a 2002 roku wyróżnienie na ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu. W maju 2006 roku otrzymał drugą nagrodę na ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju, natomiast w listopadzie tego roku III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antonina Dworaka w Karlovych Varach.
 
Maciej Gronek (tenor) - Andrzej
Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Andrzeja Nanowskiego. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiał na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie wystąpił m.in. w roli Plutona w operetce "Orfeusz w Piekle" J. Offenbacha. Od 2019 roku związany z Polską Operą Królewską, gdzie można go oglądać w roli Podesty w operze "Rzekoma Ogrodniczka" W.A. Mozarta oraz Sofara i Choreuty 3 w operze "Hiob" K. Dębskiego (prapremiera odbyła się 24 kwietnia br.). Na co dzień występuje jako artysta Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
 
Karolina Niebrzegowska (sopran) - bio doślę w możliwie najszybszym czasie. 
 
Tomasz Podsiadły - reżyseria
Aktor, reżyser, pedagog, konferansjer. Miłością do sztuk scenicznych zarazili go dziadkowie - artyści śpiewacy Leokadia Borowska Podsiadły i Jerzy Podsiadły, związani zawodowo z Operą Bałtycką w Gdańsku. Swoją przygodę ze sceną rozpoczął jako czternastolatek grając w "Księciu i Żebraku" w reż. J. Killiana w Teatrze Miejskim w Gdyni. Jeszcze przed zdaniem matury wystąpił w spektaklach Adama Hanuszkiewicza, Andrzeja Wajdy i Waldemara Śmigasiewcza. To przesądziło o ścieżce zawodowej. Absolwent, Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej. Związany z gdyńskimi scenami Teatru Miejskiego, Teatru Muzycznego a także gdyńskiego Centrum Kultury.  To właśnie tam odkrył, że reżyseria daje mu wiele satysfakcji i spełnienia. Pokłosiem zmiany teatralnego frontu były: "Balladyna", "O co biega ?", "W małym dworku" czy "Sonata Belzebuba" w Gdyni a także spektakle na gdańskiej scenie operowej, takie jak "Madama Butterfly" ,  "Rigoletto" czy "Poławiacze pereł".  Dziś mówi o sobie: "Z wykształcenia jestem aktorem, jednak czuję się przede wszystkim reżyserem. Także praca z mikrofonem i możliwość bezpośredniego kontaktu z publicznością jako konferansjer daje mi wiele radości. To jest to, w czym czuję się najlepiej."
Wszelkie informacje na stronie
www.podsiadly.com
 
Artis  - trójmiejski projekt muzyczny który podczas swojego ponad 10-letniego dorobku artystycznego stworzył dwa przedstawienia komediowe ("Magiczna Opera" oraz "Operetka nie taka straszna") oparte na muzyce operetkowej, operowej, musicalowej oraz przebojach XX wieku. Z okazji roku moniuszkowskiego powstało przedstawienie "Znasz-li ten kraj" zawierające najpiękniejsze pieśni naszego narodowego kompozytora. Wszystkie trzy produkcje wyreżyserował Tomasz Podsiadły.
        Projekt w swoim szerokim repertuarze posiada muzykę operetkową, operową, musicalową, piosenki XX wieku, muzykę filmową, popularną, barokową, klasyczną i romantyczną. Na co dzień członkowie projektu pracują w: Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej, Państwowej Operze Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica".
ARTIS tworzy projekty artystyczne m.in. z Krzesimirem Dębskim, zespołem Zagan Acoustic, dr Maciejem Gańskim z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje także z najlepszymi wokalistami w kraju, na co dzień występującymi w: Państwowej Operze Bałtyckiej, Operze Novej w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie, Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz z Waldemarem Malickim.

Drukuj
Prześlij dalej