Niedzielne popołudnie z tangiem!

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
11
07.2021
Niedziela
Tczew - Niedzielne popołudnie z tangiem!
11 lipca o godz. 18.00 na dziedzińcu Fabryki Sztuk wystąpi zespół Cuarteto Re!Tango, który tworzą klasycznie wykształceni muzycy: Paweł Nowak - bandoneon, Łukasz Perucki - skrzypce
Paweł Zawada - fortepian i Sebastian Wyszyński - kontrabas.


Artystycznych wrażeń nie zabraknie, tym bardziej, że zespołowi towarzyszyć będzie para taneczna.
Udział w koncercie jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Regulamin i formularz zgłoszeń: http://new.fabrykasztuk.tczew.pl/aktualnosci/koncert-cuarteto-re-tango/

Opisywane wydarzenie - to pierwsza odsłona nowego cyklu "Muzyka na dziedzińcu".


"Tango to smutek, który się tańczy..." Enrique Santos Discépolo
Ta muzyka pełna nostalgii, pożądania i napięcia dramatycznego, jak blues w Stanach Zjednoczonych, często wyraża smutek i cierpienie, a jednak triumfuje przeżywając wielki renesans na całym świecie.
Milonga Baltica - tak nazywała się założona w 2003 r. przez Pawła A. Nowaka formacja grająca tango, w której krystalizował się styl i myślenie o przekazie emocjonalnym tej muzyki. Zespół ewoluował i w 2019 r. nowy skład przyjął nazwę Cuarteto Re!Tango.
(...)
Argentyńska muzyka złamanych serc w interpretacji Cuarteto Re!Tango zachwyca nie tylko niecodzienną wirtuozerią, ale także wyczuwalnym zaangażowaniem i szczerością wyrazu.
Oni oddychają w rytmie tanga!
Dorota Lulka

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Tczewianka_gość

    08.07.2021, 13:40

    Wow! Fajny pomysł. Oby więcej...

    Odpowiedz
    IP: 188.147.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.