Jubileusz 5-lecia Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Passionatka

Passionatka (fot. fot. Beata Czaplewska)

odbyło się
25
05.2019
Sobota
Tczew - Jubileusz 5-lecia Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Passionatka
W tym roku Chór Dziecięco-Młodzieżowy PASSIONATKA, działający w Centrum Kultury i Sztuki, obchodzi Jubileusz 5-lecia działalności. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Koncert Jubileuszowy, który będzie okazją do wspólnego świętowania tego wydarzenia.

Jubileusz 5-lecia Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Passionatka
25 maja 2019 godz. 15.00
Sala widowiskowa CKiS
Wstęp wolny za okazaniem wejściówki. Wejściówki do odbioru w kasie CKiS od 7 maja.


Podczas Koncertu Chór Dziecięco-Młodzieżowy PASSIONATKA wystąpi razem z zaproszonymi gośćmi - instrumentalistami, wokalistami, jak również pierwszą dyrygentką - p. Agatą Sową i zabierze w nas w niezwykłą podróż dookoła świata... usłyszymy muzykę latynoską, amerykańską i afrykańską Będzie też kilka słów o historii i osiągnieciach Chóru. A na koniec Wielki Piknik dla Jubilatów i zaproszonych gości.
Wstęp na koncert za okazaniem bezpłatnych wejściówek. Wejściówki dostępne w kasie CKiS od 7 maja godz. 10.00.

CHÓR DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY PASSIONATKA
Chór Dziecięco-Młodzieżowy Passionatka działa od 2014 przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie (we wcześniejszych latach chór działał pod nazwą warsztaty wokalne). W chwili obecnej składa się z ok. 100 chórzystek i chórzystów w wieku od 5 do 18 lat. Ideą chóru jest daleko idące umuzykalnianie młodego pokolenia.
Chór ma na swoim koncie występ z Majką Jeżowską (2017 r.). Koncertował również na Litwie na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Dzieci wesołego uśmiechu". Od 2015 roku bierze udział w programie Akademii Chóralnej "Śpiewająca Polska". Na Pomorskim Przeglądzie Chórów jest bezkonkurencyjny i wielokrotnie zdobywał główną nagrodę czyli Złote Pasmo. Na scenie Passionatka to moc energii, piękne kolory i mnóstwo talentu.
Dyrygentką Chóru do 2015 roku była Agata Sowa, natomiast od 2015 jest Karolina Kornas.
Zajęcia wokalne mają na celu rozwijanie zainteresowań dzieci uzdolnionych muzycznie oraz stworzenie możliwość atrakcyjnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.
Repertuar, nad którym pracuje chór uzależniony jest od potrzeb dzieci, uroczystości, świąt, konkursów m.in. piosenki okazjonalne, z repertuaru dziecięcego, pieśni patriotyczne, kolędy, pastorałki, piosenki turystyczne, szanty oraz piosenki filmowe i musicalowe.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA