Dzieła wszystkie Szekspira - spektakl

(fot. mat. prasowe)

odbędzie się
05
12.2021
Niedziela
Tczew - Dzieła wszystkie Szekspira - spektakl
Gdyby w XVI wieku był już internet, Szekspir byłby królem gifów i memów. Wszyscy znamy jego tytuły, cytujemy bohaterów, kojarzymy zakręcone historie - chociaż mało kto z nas przeczytał w całości więcej, niż jedno jego dzieło... Chyba że jako lekturę, ale to się przecież nie liczy, wiadomo.

Dzieła wszystkie Szekspira - spektakl
Wykonanie: Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu
5 grudnia 2021r. godz. 17.00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 35 zł z Kartą Mieszkańca Tczewa / 70 zł


Jedno jest pewne - Szekspir to kopalnia pomysłów i źródło inspiracji. Jest tam wszystko i o wszystkim. Na wesoło, na poważnie, na strasznie i sentymentalnie. Można go uwspółcześniać, wywracać na lewą stronę, a on to wszystko przetrzyma i zawsze będzie na czasie. Podobno nawet bardzo słaby reżyser i przeciętni aktorzy nie są w stanie tego zepsuć.
Ale my spróbujemy. Brutalnie zabawimy się Szekspirem, wykorzystując przeróżne środki artystycznego wyrazu - pantomimę, musical, teatr tańca i lalkowy. Teatr dramatyczny, narodowy, prowincjonalny i cyrkowy. Będą góralskie jasełka, muzyka grana na żywo, interakcje z publicznością. I oczywiście wciąganie na scenę widzów z pierwszego rzędu (tych z lewej strony - warto wziąć pod uwagę przy zakupie biletu). Bo teksty Szekspira kochają teatr. I my kochamy teatr. A w tę szaloną podróż zabierze Was zaledwie trójka aktorów, którzy wcielą się w kilkadziesiąt postaci. Zagrają bez tchu, bez przerwy, czasem bez sensu.
A tak już całkiem serio...
Nie, w sumie tu niczego nie będzie serio. Przyjdźcie i zabawcie się z nami.


Reżyseria: Tomasz Valdall-Czarnecki
Obsada: Aleksanra Lis, Radosław Smużny, Bartłomiej Sudak
Dźwięk: Jędrzej Rochecki
Światło: Piotr Frąckiewicz

Czas trwania: ok. 80 min.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA