Spektakl "Cnoty niewieście"

CKiS, Centrum Kultury i Sztuki (fot. tcz.pl)

odbyło się
10
12.2021
Piątek
Tczew - Spektakl "Cnoty niewieście"
Teatr TUTW Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza serdecznie na spektakl teatralny pt. "Cnoty niewieście", który odbędzie się w piątek, 10 grudnia o godzinie 17.00 na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Spektakl wyreżyserował Piotr Weintz, który również jest autorem scenariusza. Wstęp wolny.

Opis spektaklu:
Dom Cnót Niewieścich to miejsce w którym nestorki domu: Mamasita oraz Mamą przygotowują dziewczęta, by miały ugruntowanie cnoty niewieście. Dbają o to, by ich córy prezentowały najwyższą klasę, były niezależne, wykształcone, wytrwałe, odważne i konsekwentne. Każda Lola - bo tak mają na imię wszystkie domowniczki - jest cnotliwa na swój indywidualny, subiektywny sposób. Dom Cnót niewieścich jest domem swobody i wolności! Mamasita, Mamą oraz wszystkie Lole gwarantują, iż wizyta u nich będzie niezapomnianą przygodą. Przyjdź i przekonaj się!

Aktorzy Teatru TUTW: Maria Adamczyk, Maria Banna, Elżbieta Błaszkowska, Barbara Brożek, Grażyna Brzezińska, Bożena Czech, Mirosław Grzybowski, Krystyna Jakubanes, Janina Jankowska, Elżbieta Jurczyńska, Barbara Kisiel, Eugenia Kondzielewska, Krystyna Ptaszkowska, Barbara Szweda, Urszula Średniawska.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Weintz

Teatr TUTW w tym roku obchodzi swój jubileusz pięciolecia działalności artystycznej. Funkcjonuje pod patronatem Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i ma na swoim koncie kila spektakli teatralnych, ale także działań performatywnych, za które otrzymał nagrody oraz wyróżnienia na ogólnopolskich konkursach i festiwalach. W roku jubileuszowym aktorzy wraz z reżyserem postawili sobie wysoko poprzeczkę i postanowili w 2021 r. zaprezentować publiczności kilka działań teatralnych, i tak: w czerwcu odbyło się multimedialne czytanie performatywne pt. "Bajki, bajki, bajeczki...", w październiku zaprezentowano międzypokoleniowy wieczór poetycko-muzyczny pt. "Każdy odczuwa ją inaczej", natomiast w grudniu widzowie będą mogli zobaczyć spektakl pt. "Cnoty niewieście", który będzie poprzedzony krótkim filmem obrazującym działalność teatru.

Projekt pt. "Teatr TUTW - to już 5 lat" jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew oraz Powiatu Tczewskiego. Koordynator projektu: Maria Banna.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • ana_gość

  10.12.2021, 09:34

  Brawo za takie cnoty niewieście!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • Luka_gość_gość

  10.12.2021, 17:31

  Pisiory was dopadną

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx1.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.