Kino w Parku - film "Poprzednie życie"

(fot. mat. prasowe)

odbędzie się
26
07.2024
Piątek
Kino w Parku - film "Poprzednie życie"
Zapraszamy na letnie seanse Kina w parku!

26.07.2024, 21:15
Park za Centrum Kultury i Sztuki
Bilety: 15 zł

Letnie seanse pod chmurką, to już tradycja Centrum Kultury i Sztuki. W te wakacje zapraszamy Was aż w cztery filmowe podróże. Spotkacie się z wielokrotnie nagradzanym kinem koreańskim, ostatnim filmem Park Chan-Wook'a, głośnym dramatem sądowym oraz filmem z ikoną kina popularnego - Nicolasem Cagem.


W lipcu pokażemy głośną, nagrodzoną m.in. Oscarem "Anatomię upadku" w reż. Justine Triet oraz nominowane do Oscara za najlepszy film "Poprzednie życie" w reż. Celine Song. W sierpniu zapraszamy na niepokojącą "Podejrzaną" w reż. Park Chan-Wook'a oraz na "Dream scenario" w reż. Kritoffera Borgli z fantastyczną rolą Nicolasa Cage, jako everymana, który pojawia się w snach ludzi na całym świecie.


Współczesna love story rozpięta między Nowym Jorkiem i Seulem oraz wspomnieniami i teraźniejszością; opowieść o przeznaczeniu i jeden z najczulszych filmów ostatnich lat.
"Poprzednie życie" to love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu, rozkochując w sobie widzów Sundance, Berlinale i fanów studia A24. To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Dokonuje przy tym niemożliwego: sprawia, że zakochacie się w każdym z trojga bohaterów.

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. "Co by było, gdyby?" - to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka. "Poprzednie życie" przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Historii rozpiętej między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym wymiarem relacji.

To nawiązanie jest nieprzypadkowe: reżyserka "Poprzedniego życia" pochodzi z Korei Południowej. Swój magiczny debiut, kolejny przebój od studia A24, okrzyknięty przez amerykańską krytykę "najlepszym filmem roku", Celine Song osnuła wokół własnych wspomnień. W rezultacie powstała niezwykła historia o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. I tej nieuchwytnej tęsknocie za poprzednim życiem, którą nosi w sobie każdy z nas.

Poprzednie życie

reżyseria: Celine Song

występują: Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro

kraj produkcji: USA, Korea Południowa

rok produkcji: 2023


język oryginalny: angielski, koreański

gatunek: dramat

czas: 105 minPartnerem letnich seansów pod gwiazdami jest Hotel i Restauracja VELA.

Drukuj
Prześlij dalej