"Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza" - koncert

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
28
09.2023
Czwartek
"Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza" - koncert
"Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza" to koncert - muzyczna opowieść o walce, umiłowaniu wolności i miłości do ojczyzny pokoleń ludzi mieszkających nad Bałtykiem. Usłyszymy teksty piosenek, które odnoszą się do kolejnych wydarzeń historycznych od lat pradawnych przez trudne lata tworzenia i utrzymania polskości, opór i walkę lat okupacji - okupioną cierpieniem wielu pomorskich rodzin, przez utworzenie Solidarności i powrót wolnej i demokratycznej Polski. Uważni słuchacze znajdą też wątek jazzowy czyli początki jazzu w pomorskich klubach.

Jak skała na morzu! O Polskości Pomorzu - koncert
28 września 2023 godz. 13:00
Sala widowiskowa CKIS
BILETY: Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie CKIS od 20 września.
Grupy zorganizowane - rezerwacje i informacje - Dorota Maciejewska - tel. 534 989 340. Projekt skierowany jest dla młodzieży z klas VII-VIII i ponadpodstawowych oraz osób indywidualnych


Dlaczego warto zabrać młodzież na koncert 28 września 2023 r.?

Poszukiwanie dialogu z młodym pokoleniem to jedno z zadań, które postawili sobie twórcy i organizatorzy koncertu "Jak skała na morzu! O Polskości Pomorza". Historia, którą młodzież zna z kart podręczników zostanie opowiedziana dźwiękami melodii i tekstami piosenek nawiązujących do najważniejszych wydarzeń na Polskim Pomorzu. Bogata ścieżka instrumentalna, rytmiczne refreny wspomagają refleksję i zadumę nad tematami ze skomplikowanej historii Polski. Jednocześnie tak odmienna forma może stanowić znakomity punkt wyjścia dla wielu porywających młodzież dyskusji podczas lekcji historii. Jest też żywym przykładem tak potrzebnych w toku edukacji wartościowych odnośników do tekstów kultury.

Wystąpią: Darek Malejonek, Marika, Kasia Malejonek, Mona, Basia Pospieszalska, Jerzy Mazzoll, Tomasz Mackiewicz, Tomasz Drozdek T.Etno, Kacper Popek, Michał Szturomski.

Organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika bogato ilustrowany album.

Drukuj
Prześlij dalej