Poranek Filmowy - Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
13
02.2022
Niedziela
Tczew - Poranek Filmowy - Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu
Zapraszamy na Poranki Filmowe! Ruszamy z nowymi propozycjami dla najmłodszych widzów. W programie poranków znalazły się filmy zarówno dla przedszkolaków, jak i dla dzieci w wieku szkolnym. Będzie można obejrzeć najciekawsze dziecięce kino skandynawskie, a także zrealizowane w Polsce przygody Wikinga Tappiego.

Poranki filmowe dla dzieci - seanse przyjazne sensorycznie
listopad - czerwiec godz.11.00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 10 zł dostępne w Kasie CKiS

Program Poranków to filmy animowane i filmy aktorskie, w nowym sezonie nie zabraknie bohaterów, których znacie z książek i seansów kinowych, jak np. Lassego i Maję oraz Pettsona i Findusa.

Jest nam niezmiernie miło poinformować również, że wszystkie seanse w ramach Poranków Filmowych będą przyjazne sensorycznie. Projekcje przyjazne sensorycznie pozwolą widzom z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego cieszyć się filmową rozrywką i będą wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej.

Poranek filmowy dla dzieci przyjazny sensorycznie - warunki:
- światła na sali nie są całkowicie zgaszone, tylko przyciemnione, co zmniejsza kontrast między ekranem i otoczeniem;
- dźwięk filmu jest przyciszony, by nie ogłuszał widzów;
- brak reklam, aby nie rozpraszać uwagi;
- sala nie jest całkowicie wypełniona;
- brak wymogu zachowania ciszy podczas oglądania filmu;
-wejście i wyjście z Sali odbywa się tą samą drogą, co zmniejsza lęk przed nowym miejscem oraz ułatwia poruszanie się w przestrzeni Centrum.

Poranek Filmowy - Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu
13 lutego 2022 godz. 11.00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 10 zł dostępne w Kasie CKiS


Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu, reżyseria: Moa Gammel Ginsburg, Szwecja 2020, czas trwania: 82 minuty, kategoria wiekowa: 6+
Przed Lassem i Mają kolejna zagadka, tym razem z fortuną w tle! Gdy z więzienia ucieka złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pędzącego pociągu, dwójka dziecięcych detektywów włącza się w tropienie mężczyzny. Śledztwo nabiera rozpędu, dowody wydają się jednoznaczne, a Lasse i Maja depczą złodziejowi po piętach. Niespodziewanie pojawia się jednak ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny. Jako dowód przedstawia list napisany przez rzekomego rabusia...

Lasse i Maja analizują fakty i zgromadzone dowody. Pojawia się coraz więcej pytań i   wątpliwości o to, kto tak naprawdę odpowiada za kradzież fortuny. Grono podejrzanych powiększa się, a sytuację dodatkowo utrudnia policja, która... zamyka biuro młodych detektywów.
Tymczasem do miasteczka Valleby zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się ujawni? Czy uda się przyłapać złoczyńcę na gorącym uczynku? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący! Jedno jest pewne, jak zawsze pozazdrościmy Lassemu i  Mai sprytu, odwagi i tego, że bez względu na wszystko potrafią trzymać się razem.

Drukuj
Prześlij dalej