Warsztaty rodzinne w Fabryce Sztuk

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
13
04.2024
Sobota
Warsztaty rodzinne w Fabryce Sztuk
W soboty o godz. 12.00 w Fabryce Sztuk odbywają się warsztaty rodzinne. To spotkania dla dzieci na ogół w wieku 3-8 lat i ich opiekunów. Wykonanie wspólnej pracy plastycznej wzmacnia relacje dziecka z rodzicem, a ponadto stanowi drogę do rozwoju artystycznego młodej warsztatowiczki czy też młodego warsztatowicza. Dzieci rysują, malują, wycinają, wyklejają, składają, dokonują wyboru kolorystyki. Każde spotkanie - to inny temat przewodni. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy. Raz w miesiącu, w niedzielę, organizowane są warsztaty budowania z klocków LEGO.

A co nas czeka w kwietniu?

PROGRAM:

6.04 godz. 12.00 ul. 30 Stycznia 4 - krążą o nim legendy, w chińskim kalendarzu ten rok należy do niego. SMOK. Podamy Wam przepis na wykonanie bardzo sympatycznego stwora. Wykorzystacie kolorowy papier, artykuły kreatywne, rolki i dużo wyobraźni.

7.04 godz. 12.00 ul. Podmurna 15 - budowanie z klocków. Temat przewodni: domek dla lalek.
13.04 godz. 12.00 ul. 30 Stycznia 4 - inspiracją do zajęć jest wystawa malarstwa Złota SOWA z Krakowa. Czekają nas rozmowy o barwach, eksperymentowanie, tańce oraz oczywiście wykonanie pracy plastycznej.
20.04 godz. 12.00 ul. 30 Stycznia 4 - temat wspólny: wiosenny obrazek, a jego interpretacja dowolna. Od nas otrzymacie materiały do stworzenia dekoracji na ścianę.
27.04 godz. 12.00 ul. 30 Stycznia 4 - w kalendarzu świąt nietypowych tego dnia swoje święto obchodzą graficy i floryści. Łącząc obie tematyki, zrodził się pomysł na warsztaty, podczas których dzieci wykonają swój "pattern" (wzorek). Najpierw zrobią stemple, które odbiją na materiale. Zgodnie z ideą zero waste, mogą przynieść ubranie lub tkaninę (najlepiej jasną), by dać jej w ten sposób drugie życie.

Drukuj
Prześlij dalej