"Kaszubskie inspiracje ( i nie tylko... )" wystawa plakatów Karoliny Podoskiej

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
10
10.2019
Czwartek
Tczew - "Kaszubskie inspiracje ( i nie tylko... )" wystawa plakatów Karoliny Podoskiej
W dniach 10.10-11.10.2019 zapraszamy Państwa do Filii nr 3 przy ul. Jagiełły 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Skulteta w Tczewie na wystawę plakatów Karoliny Podoskiej pt. "Kaszubskie inspiracje ( i nie tylko... )".

Karolina Podoska, absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku ze szczególną pasją realizuje się w dziedzinie plakatu. Wyczucie formy i koloru, wrażliwe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość a także kreatywność i radość z tworzenia - to cecha jej prac.

W przestrzeni wystawienniczej Filii nr 3 eksponowane będą m.in. plakaty Karoliny, które powstały z inspiracji Kaszubami. Autorka, gdynianka z urodzenia, od małego spędzała każde lato na jeziorami i lasami kaszubskimi, chłonąc od dziecka piękno i kulturę tego regionu.

Kolejną część wystawy stanowią z kolei wybrane plakaty mówiące o tematach współczesnych, kulturze i sztuce.
W swoich pracach lubi łączyć różne elementy ekspresji: ręczny rysunek, malarski gest czy fotografię, co powoduje, że każdy nowy projekt jest dla niej twórczą przygodą i nowym wyzwaniem.

Zapraszamy Państwa do kolorowego świata plakatu Karoliny.

-------------------

Karolina Podoska

Absolwentka Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2008)i stypendystka programu Socartes-Erasmus na akademii filmowo-telewizyjnej FAMU International w Pradze.
Zajmuje się grafiką reklamową, marketingiem, jak również projektami artystycznymi różnego typu.
Uczestniczy w wystawach w Polsce i za granicą. Jej plakaty znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych muzeów. Mieszka i pracuje w Gdańsku.

 www.kpodoska.blogspot.com

     
WAŻNIEJSZE OSIĄGNIECIA ARTYSTYCZNE                            

NAGRODY:
2013 - 1. nagroda  w ogólnopolskim konkursie na plakat promocyjny 18. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA (19-23.11.2014) organizowany przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
2008 - 2. nagroda-srebrny medal na 10. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Meksyku w kategorii Plakat Kulturalny za plakat pt.:  "W hołdzie Henrykowi Tomaszewskiemu"
2005 - 3. nagroda w ogólnopolskim konkursie na plakat promocyjny dla 8. Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów imienia Grzegorza Fitelberga, Katowice 2007 organizowanego przez Filharmonię Śląską w Katowicach
2005 - 1. nagroda w ogólnopolskim konkursie na plakat promocyjny "Gaz ziemny-jako naturalne źródło energii" ogłoszonym przez Gazownię Kraków
2005 - nagroda w konkursie fotograficznym "Pomniki techniki" tygodnika POLITYKA, otrzymana za cykl czarno-białych zdjęć dokumentujących pozostałości Stoczni Cesarskiej w Gdańsku
               

PLAKATY W ZBIORACH:
The Museum of Modern Art , Toyama, Japonia
Muzeum Sztuk Dekoratywnych w Paryżu - Le Musée des Arts Décoratifs - Le musée de la Publicité, Francja
Trama Visual A.C., Mexico City
Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli
Muzeum Plakatu w Wilanowie, Odział Muzeum Narodowego w Warszawie

Drukuj
Prześlij dalej