Piosenki o miłości

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
14
02.2024
Środa
Piosenki o miłości
Zapraszamy wszystkich zakochanych do spędzenia Walentynek z Centrum Kultury i Sztuki oraz romantycznym kinem. Na pary, które odwiedzą Centrum Kultury i Sztuki czekać będzie niespodzianka, dzięki której można przedłużyć świętowanie dnia zakochanych.

"Piosenki o miłości" reż. T. Habowski - Walentynkowy pokaz filmowy
14.02.2024r., godz. 19.00
Sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki
Bilety: 15 zł

Wśród widzów walentynkowego pokazu wylosujemy voucher na kolację ufundowaną przez Hotel i Restaurację VELA.
Zapraszamy!

"Piosenki o miłości" okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Debiut Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny - tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Romantyczne "Piosenki..." zachwycą z pewnością fanów "Frances Ha", "Once" czy "Przed wschodem słońca".
Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?
Film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Debiutująca w kinie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, która łączy niesamowity talent z równie potężnym brakiem wiary w siebie. Ale "Piosenki o miłości" śpiewane są w duecie: Święs i świetny w roli pogubionego chłopaka Tomasz Włosok ("Boże Ciało", "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa") tworzą elektryzującą parę, między którą emocje przeskakują jak iskry. Wokół nich orbitują gwiazdy sceny i ekranu, między innymi Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski, Iga "Ofelia" Krefft. Fantastyczną muzykę do filmu skomponował Kamil "Holden" Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.

Reżyseria: Tomasz Habowski
Występują: Justyna Święs, Tomasz Włosok, Andrzej Grabowski, Patrycja Volny
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2021
Język oryginalny: polski
Gatunek: dramat, muzyczny
Czas trwania: 90 min.

Drukuj
Prześlij dalej