Łap Swap! Wiosenna wymiana ubrań i recykling mody w Centrum Kultury i Sztuki

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
23
04.2023
Niedziela
Łap Swap! Wiosenna wymiana ubrań i recykling mody w Centrum Kultury i Sztuki
Zapraszamy serdecznie do udziału w pierwszym Łap Swap! w Centrum Kultury i Sztuki. Swap, to z założenia, bezgotówka wymiana ubrań, czy akcesoriów związanych z modą.

23 kwietnia 2023 r.
godz. 14.00 - Wymiana ubrań
godz. 16.00 - Warsztaty z recyklingu ubrań
Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10, Tczew
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.


Nasze wydarzenie składać się będzie z wymiany ubrań, kreatywnego podejścia do mody czyli mini recyklingu ulubionych ubrań w formie warsztatowej oraz integracji społeczności lokalnej, która będzie brać udział w wydarzeniu.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić się przez formularz
https://forms.gle/8Ywur7PNVWQXkBu57
Na wszystkie działania obowiązują zapisy! Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone będą od 31.03.2023r. do 14.04.2023r.
Łap Swap! - wymiana ubrań od godz. 14.00, obowiązują wcześniejsze zapisy!
Łap Swap! - warsztaty z modą - recykling, godz. 16.00 - brak ograniczeń wiekowych, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Warsztaty skierowane do osób, które chcą dać nowe życie ulubionym rzeczom, które potrzebują odświeżenia. Każdy uczestnik przynosi ubranie, które lubi, ale które straciło dla niego blask i chciałby je odnowić lub zmienić, ale nie wyrzucić. Podczas warsztatów będzie można nadać nowe życie swoim ulubionym rzeczom poprzez np. naszywki, agrafki, przeszycia, itp.
Łap Swap! to okazja do wiosennego odświeżenia swojej szafy. Nie czekaj, zgłoś się na pierwszą wymianę ????
***
To trzeba wiedzieć chcąc wziąć udział w wymianie ubrań Łap Swap!
Kto może wziąć udział w wydarzeniu?
Nasze wydarzenie skierowane jest do osób indywidualnych, nie do firm zajmujących się sprzedażą ubrań.
Warunki wymiany
Wymiana rozpoczyna się po rozłożeniu rzeczy przez wszystkich uczestników wydarzenia, nie wcześniej, po to aby każdy miał równe szanse, na znalezienie rzeczy, które mu się podobają.

Wymiana
Podczas wydarzenia każdy zgłoszony uczestnik będzie mógł wymienić się swoimi rzeczami z innymi uczestnikami. Nie obowiązuje zasada 1:1, ale należy dogadywać się między sobą indywidualnie, dwie strony muszą zgodzić się na warunki wymiany. Czasem może zdarzyć się tak, że strony nie będą mogły się dogadać, co do wymiany - wtedy można dokonać transakcji za symboliczną kwotę (5, 10 lub 15 zł) lub oddać ubranie, czy akcesoria np. za kawę itp., a będzie ku temu okazja już w dniu wydarzenia, ponieważ CKiS otworzy dla uczestników Swapu swoją kawiarenkę.
Co można przynieść ze sobą?
Zabieramy ubrania, które nam się znudziły, których rozmiar na nas nie pasuje, te które przestały nam się podobać, czy te które stanowią nietrafiony prezent lub zostały kupione na wyprzedaży i nigdy ich nie nosiliśmy. Prosimy nie przynosić ubrań z lumpeksów. Można wymieniać się również akcesoriami typu: chustki, apaszki, szaliki, rękawiczki, paski, czy torebki.

Wymiana innych rzeczy jest niedozwolona - przynosimy tylko ubrania i akcesoria.
UWAGA! Wszystkie ubrania muszą być czyste, bez dziur, w dobrym stanie czyli takie, na jakie sami byśmy chcieli się wymienić. Wszystkie ubrania muszą być kompletne.
Ile można wziąć ubrań i co jeszcze będzie potrzebne?
Każdy uczestnik może zabrać max. do 20 swoich ubrań i do 20 akcesoriów.
Wszystkie ubrania należące powinny być podpisane przez Was wybranym przez siebie pseudonimem, który wpisujecie również w internetową kartę zgłoszenia i który pozwoli Was rozpoznać innym uczestnikom wydarzenia. Na wejściu każdy uczestnik otrzymuje indentyfikator ze swoim pseudonimem, żeby łatwiej można było Was znaleźć.
Podpisanie rzeczy jest ważne także dlatego, żeby ktoś przypadkowo nie chciał wymienić się za odzież wierzchnią, w której przyszliście na Swap.

Co zapewniamy jako organizator?
Każdy uczestnik dostanie do swojej dyspozycji miejsce do rozłożenia/powieszenia ubrań i dodatków. Prosimy jednak o zabranie ze sobą wieszaków - tych nie zapewniamy!

Jak się wymieniamy?
Każdy uczestnik rozkłada swoje rzeczy w wyznaczonym miejscu (trzeba pamiętać o podpisaniu rzeczy pseudonimem).
Po rozłożeniu ubrań każdy uczestnik ogląda rzeczy innych, może je również przymierzyć w wyznaczonym miejscu na garderobę. Jeśli coś się spodoba danej osobie szuka właściciela po identyfikatorze i uzgadnia formę wymiany.
Wymiana trwa tak długo, aż wszyscy będą zadowoleni ????

Co z rzeczami, które zostaną?
Swoje rzeczy zabieracie ze sobą. Jednak jeśli nie wymieniliście wszystkich rzeczy, a nie chcecie ich zabierać z powrotem można zostawić je w oznaczonym miejscu - przekażemy je potrzebującym do Sklepu charytatywnego "Szafa serc" (ul. Starowiejska 22A, Tczew).

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA