Jubileusz X-lecia Chór Mieszanego Passionata

Passionata (fot. mat. prasowe)

odbyło się
08
10.2023
Niedziela
Jubileusz X-lecia Chór Mieszanego Passionata
Czas płynie nieuchronnie, a wraz z nim wspaniałe chwile, które kształtują nasze życie i inspirują nasze pasje. Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie z wielką radością pragnie zaprosić wszystkich na wyjątkowy Koncert Jubileuszowy swojego niezwykłego Chóru Mieszanego "Passionata", który świętuje dziesięć lat istnienia.

08.10.2023, 17:00
Sala widowiskowa CKiS
Darmowe wejściówki do odebrania w kasie od 19 września (od godz. 12:00) w kasie CKiS.

Chór Mieszany Passionata

Powstał w lutym 2013 roku przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. W swoim repertuarze posiada utwory świeckie, ludowe, okolicznościowe, patriotyczne oraz sakralne. Pierwszym dyrygentem była Monika Bławat.

Chór Mieszany Passionata zadebiutował jesienią 2013 roku na deskach Centrum Kultury i Sztuki podczas koncertu pt. "Wolność jest słodka" w rocznicę obchodów Święta Niepodległości naszej Ojczyzny. Kolędował w czasie Wigilii Miejskich i Święta Trzech Króli. Śpiewem ubogacał liturgię Mszy świętych w: Sanktuarium w Lubiszewie, Elblągu, Mątowach Wielkich, Lisewie Toruńskim, Gowidlinie, Prokowie, Świeciu, Nożynie oraz w wielu kościołach Tczewa.

Chór spotkał się z dużym uznaniem podczas Przeglądu Chórów Pomorskich w Dzierżążnie (2014 r.) oraz w 5. edycji tegoż Przeglądu, tym razem w Nowej Cerkwii koło Pelplina (2018 r.). Passionata wzięła udział również w XIII, XIV i XV Koncercie Pieśni Kościelnej w Zblewie. Chór występuje także podczas imprez plenerowych na terenie Tczewa m.in. na Festynach Zdrowia, Sobótkach Tczewskich, "Ogrodach Nadziei" oraz w wielu uroczystościach państwowych.

Dnia 20 stycznia 2019 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie Chór świętował Jubileusz 5-lecia swojej działalności. Podczas tej uroczyśtości został odznaczony medalem Orderu Św. Stanisława za działalność charytatywną.

W kwietniu 2019 roku Chór Mieszany Passionata został laureatem " Złotego Pasma" w V. edycji Wielkopostnego Festiwalu Chóralnego w Nowem nad Wisłą.

Chórem obecnie dyryguje Michał Olejnik.

Michał Olejnik

Absolwent Gdańskich Państwowych Szkół Muzycznych pierwszego i drugiego stopnia, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Aktywny Pianista, wokalista, aranżer, pedagog, kompozytor, organista, konferansjer. Twórca i członek wielu grup muzycznych (chóralnych, instrumentalnych, dziecięcych), solista. Śpiewał podczas koncertów ze znanymi wokalistami polskiej sceny rozrywkowej i śpiewakami operowymi ( m.in. Haliną Frąckowiak, Grażyną Łobaszewską, divą Bożeną Porzyńską, Moniką Fedyk Klimaszewską, Leszkiem Skrlą), a także z Andrea Bocielli podczas koncertu w Gdańsku. Miłośnik polskiej pieśni patriotycznej.

Drukuj
Prześlij dalej