(fot. mat. prasowe)
odbyło się
31
08.2024
Sobota
Ostatniego dnia sierpnia, o godz. 18.00 w Parku Miejskim odbędzie się koncert "Pożegnanie Amfiteatru". Wystąpią związani z naszym miastem muzycy.
Zagrają:
Nocny Pociąg,
Czarne Kwiaty,
Puhovsky,
Piotr Starzecki,
Ceremonialni,
Agata Sowa z młodymi tczewskimi talentami,
Radunia River Band,
Jadah.
Dodatkowo, w przestrzeni koncertowej zamieszczona zostanie wystawa zdjęć z imprez, jakie odbywały się w amfiteatrze w przeszłości.
Wstęp wolny
Przed koncertem, o godz. 16.00 odbędzie się spacer po Parku Miejskim - przewodnikiem będzie prezydent Tczewa Łukasz Brządkowski, który opowie m.in. o zadaniach które czekają nas w związku z rewitalizacją tego obszaru (zbiórka przy głównym wejściu do parku - u zbiegu ulic Kołłątaja i Bałdowskiej - przy rondzie).
Nocny pociąg
To zespół, który istniał w Tczewie, w latach 1980 - 1981. Grali w nim: Jacek Kliński - gitara, harmonijka, śpiew, muzyka, teksty; Grzegorz Ciechowski - flet, teksty; Krzysztof Okupski - gitara, skrzypce, harmonijka, śpiew.
Muzyka zespołu to był akustyczny blues-folk. Znakomite teksty i ciekawa muzyka. Zachowały się cztery piosenki nagrane w 1981 roku w Radiu Gdańsk. W tamtych nagraniach słychać wielką fascynację Ianem Andersonem w grze Grzegorza na flecie. W Sylwestra z 1981/1982 zmarł Jacek Kliński, w wieku niespełna 31 lat, a Grzegorz Ciechowski zaczął działalność w Toruniu, w związku z czym, zespół przestał istnieć.
W 2019 roku nastąpiła reaktywacja "Nocnego pociągu".
Obecny skład zespołu to:
Krzysztof Okupski (oryginalny członek zespołu)
Zbyszek Sylwestrowicz - bębny
Marek Górski - gitara, śpiew
W 2021 roku nagrany został koncert, dostępny na YouTube, na który składa się 10 piosenek w oryginalnej aranżacji. Dostępna jest również płyta z czterema utworami w nowym wykonaniu.
W najbliżych planach zespół zamierza nagrać cały materiał i wydać płytę z książeczką zawierającą teksty, archiwalne i współczesne zdjęcia, historię zespołu oraz informacje na temat jego byłych i obecnych członków.
Czarne Kwiaty to formacja z Tczewa. Ich muzyka to mieszanka bardzo energetycznego rock'n'rolla z elementami alternative, stoner oraz funk rocka.
Dwukrotni ćwierćfinaliści polsatowskiego Must Be The Music. Laureaci oraz uczestnicy wielu festiwali.
Ponadto uczestnicy koncertów z cyklu Metropolia jest Okey na żywo w Radiu Gdańsk, Makakafonia w Antyradio, programu telewizyjnego Pomorze na weekend w TVP i wielu innych.
Czarne Kwiaty mają na swoim koncie współpracę z takim artystami jak: Jarek Janiszewski (Bielizna, Czarno Czarni), Adam Wendt, Romek Puchowski, Henryk Gołębiewski, Andriey Konstantinov (Nowosybirsk, Rosja), Paweł DRAK Grzegorczyk (Hunter).
Zespół można usłyszeć i zobaczyć na oficjalnym kanale YouTube, Facebook oraz w serwisach streamingowych takich jak Apple Music, Spotify, Tidal.
Każdy występ Czarnych Kwiatów to gwarancja solidnej dawki dobrej zabawy, która kryje się za połączeniem charyzmatycznego wokalu, potężnych gitarowych riffów oraz doskonałej sekcji rytmicznej.
Podczas koncertów zespół promuje swoje płyty "Taki los", "Marzyciele", trzy minialbumy oraz niepublikowane dotąd utwory, które ukażą się na kolejnych wydawnictwach.
CZARNE KWIATY:
ROBERT CZAJKOWSKI - gitara
ZBYSZEK SYLWESTROWICZ - perkusja
JACEK LANGOWSKI - gitara
MICHAŁ SARNOWSKI - wokal
RAFAŁ GODZIEBA - bas
PUHOVSKY - wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent, gra na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej, basowej, Dj. Główne nurty stylistyczne, w jakich się porusza to alternatywa, Delta blues, indie folk,. Zainspirowany archetypicznym bluesem od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów.
"Gitarzysta roku" w plebiscycie Blues Top 2018. Kompozycje autorstwa PUHOVSKY'ego odnoszą sukcesy na międzynarodowych konkursach songwriterskich w USA, International Songwriting Competition' 2015 - BIG BAD BROTHER, Unsigned Only Music Competition' 2023 - LIKES (skomponowana podczas podróży przez Deltę Mississippi). Jego dyskografia liczy siedem pozycji, najnowszy album "Żywioły lasu" ukazał się w czerwcu 2022.
Ceremonialni to grupa ludzi łączących pasję z pracą. To co nas wyróżnia, to fakt, że uwielbiamy muzykę i jest ona obecna w każdej przestrzeni naszego życia. Naszym celem jest sprawić, aby każda impreza - event, wesele lub koncert - była niezapomniana. Gramy muzykę zawsze "na żywo" oraz zawsze ,,na poziomie".
Agata Sowa - na co dzień mama synów Jakuba i Jana, nauczycielka muzyki i 1-3 w SP 11 w Tczewie oraz instruktorka wokalna w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Od najmłodszych lat rozśpiewana tczewska artystka. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w Tczewskim Domu Kultury podczas konkursu piosenki Śpiewamy i Tańczymy w amfiteatrze. Jako 5 latka została laureatką w w/w konkursie. Następnie wstąpiła do Chóru Dziecięcego Biedronki, w którym została solistką a później dyrygentką. W międzyczasie uczęszczała do Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu na kierunku wokalno - aktorskim. Poza tym śpiewała w Chórze Juventus, w chórze Teatru Wybrzeże, jako solistka z Orkiestrą Kameralną Sancte Crucis, Harcerską Orkiestrą Dętą, i w wielu innych muzycznych projektach.
W 2009 roku była uczestniczką programu Szansa na sukces z zespołem T love.
Założyła Dziecięcy Chór Passionatka, z którym zdobyła pierwsze Złote Pasmo.
Z wielkiej pasji Agaty do muzyki i polskiej piosenki powstał Festiwal Niezapominajka dla dzieci w wieku szkolnym. Zarażanie dzieci na warsztatach wokalnych swoją pasją sprawia Agacie wielką frajdę i satysfakcję. Można pokusić się o stwierdzenie Franza Schuberta "Szczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach".
Radunia River Jazz Band to zespół założony w 2018 r. składający się z czołowych przedstawicieli Trójmiejskiej Sceny Jazzu Tradycynego. W przeszłości współtworzyli min. takie grupy jak; grupa Emila Kowalskiego o nazwie " Seaside Dixieland ", " Rama 111 " czy" Baszta ".
Piotr Jankowski , lider i założyciel zespołu jest laureatem konkursów Jazz Juniors i Złota Tarka. Współtworzył takie formacje jak; Big Band Gdańsk, New Coust czy Anty Quintet czy pierwszy skład ''Włodek Pawlik Trio ''. Ma na swoim koncie współpracę z czołowymi muzykami polskiego i światowego jazzu. Jest współzałożycielem zespołu " New Life'm '', którego wokalistami byli min. Mieczysław Szcześniak i Natalia Niemen. Oprócz tego jest też liderem kwartetu '' Trójmiejska Kapela Swingowa '' oraz akustycznego kwartetu jazzowego '' ASAF '' z Maciejem Sikałą.
skład :
perkusja - Piotr Jankowski ( lider )
piano i śpiew - Maciej Flont.
saksofony i śpiew - Antoni Śliwa.
kontrabas - Aleksander Tryba.
puzon - Eugeniusz Stasiak.
trąbka - Zenon Żelazny.
Jadah powstał w 1992 roku, założycielami byli: lider - Jarosław Gockowski i Waldemar Huk. W pierwszym okresie działalności wykonywali orientalny folk w hebrajskim stylu, stąd też nieprzypadkowa nazwa zespołu. Jadah oznacza w języku hebrajskim uwielbianie Boga poprzez wznoszenie do Niego rąk. Jednak kontakt z muzyką wrocławskiego Heavy Bluesa radykalnie zmienił stylistykę zespołu, odtąd zaczęły się pojawiać elementy country, bluesa, reggae czy rocka. Zespół wystąpił na trzech Przeglądach Muzyki Chrześcijańskiej, które odbywały się w Tczewskim Amfiteatrze w latach 1992-94. Nazwa przeglądu "Tylko Jezus" była pomysłem Jarosława Gockowskiego.
W swoich utworach skupiają się na tematyce ewangelizacyjnej, co wyróżnia ich na tle innych grup. Muzyka Jadah jest pełna energii, a jednocześnie nie brakuje w niej lirycznych i refleksyjnych momentów.
W 2019 roku zespół wydał swój pierwszy album "Błogosławiony blues", zawierający 13 utworów, z których większość to autorskie kompozycje. Płyta wyróżnia się różnorodnością muzyczną - od energetycznych utworów jak "Pociąg" czy "III Rozdział" po spokojniejsze kawałki jak "Golgota" czy "Modlitwa". Instrumentalnie album wzbogacają m.in. skrzypce Kornelii Huk oraz harmonijka ustna i banjo.
Muzyka, której słucham
Drugi album zespołu, "Tylko Ty" (2020), przyniósł jeszcze bardziej klimatyczne kompozycje. Muzyka Jadah, choć oparta na prostych gitarowych brzmieniach, zyskuje na głębi dzięki bogatym aranżacjom, w których pojawiają się solówki gitarowe i partie skrzypiec.
Członkowie zespołu :
- Kornelia Huk - skrzypce, śpiew
- Joanna Lewandowska - śpiew
- Waldemar Huk - gitara basowa
- Sebastian Huk - instrumenty perkusyjne, śpiew
- Zbigniew Flisikowski - gitara elektryczna, śpiew
- Jonatan Jankowski - instrumenty klawiszowe, tamburyn, śpiew
- Jarosław Gockowski - gitara, banjo, harmonijka ustna, śpiew
Grupa znana jest z autentycznego podejścia do muzyki chrześcijańskiej, której nadaje nowoczesne, świeże brzmienie. Ich koncerty i płyty przyciągają zarówno fanów bluesa, jak i osoby poszukujące duchowej inspiracji.
Piotr Starzecki - wokalista trójmiejskiego zespołu folkowo-rockowego Mitra.
- Postanowiliśmy w godny sposób pożegnać go przed zbliżającą się rewitalizacją parku i czekającym go remontem. Niestety, stan techniczny nie pozwala na korzystanie z niego, dlatego koncert odbędzie się na specjalnie rozłożonej scenie nieopodal zegara słonecznego. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.
Zagrają:
Nocny Pociąg,
Czarne Kwiaty,
Puhovsky,
Piotr Starzecki,
Ceremonialni,
Agata Sowa z młodymi tczewskimi talentami,
Radunia River Band,
Jadah.
Dodatkowo, w przestrzeni koncertowej zamieszczona zostanie wystawa zdjęć z imprez, jakie odbywały się w amfiteatrze w przeszłości.
Wstęp wolny
Przed koncertem, o godz. 16.00 odbędzie się spacer po Parku Miejskim - przewodnikiem będzie prezydent Tczewa Łukasz Brządkowski, który opowie m.in. o zadaniach które czekają nas w związku z rewitalizacją tego obszaru (zbiórka przy głównym wejściu do parku - u zbiegu ulic Kołłątaja i Bałdowskiej - przy rondzie).
Nocny pociąg
To zespół, który istniał w Tczewie, w latach 1980 - 1981. Grali w nim: Jacek Kliński - gitara, harmonijka, śpiew, muzyka, teksty; Grzegorz Ciechowski - flet, teksty; Krzysztof Okupski - gitara, skrzypce, harmonijka, śpiew.
Muzyka zespołu to był akustyczny blues-folk. Znakomite teksty i ciekawa muzyka. Zachowały się cztery piosenki nagrane w 1981 roku w Radiu Gdańsk. W tamtych nagraniach słychać wielką fascynację Ianem Andersonem w grze Grzegorza na flecie. W Sylwestra z 1981/1982 zmarł Jacek Kliński, w wieku niespełna 31 lat, a Grzegorz Ciechowski zaczął działalność w Toruniu, w związku z czym, zespół przestał istnieć.
W 2019 roku nastąpiła reaktywacja "Nocnego pociągu".
Obecny skład zespołu to:
Krzysztof Okupski (oryginalny członek zespołu)
Zbyszek Sylwestrowicz - bębny
Marek Górski - gitara, śpiew
W 2021 roku nagrany został koncert, dostępny na YouTube, na który składa się 10 piosenek w oryginalnej aranżacji. Dostępna jest również płyta z czterema utworami w nowym wykonaniu.
W najbliżych planach zespół zamierza nagrać cały materiał i wydać płytę z książeczką zawierającą teksty, archiwalne i współczesne zdjęcia, historię zespołu oraz informacje na temat jego byłych i obecnych członków.
Czarne Kwiaty to formacja z Tczewa. Ich muzyka to mieszanka bardzo energetycznego rock'n'rolla z elementami alternative, stoner oraz funk rocka.
Dwukrotni ćwierćfinaliści polsatowskiego Must Be The Music. Laureaci oraz uczestnicy wielu festiwali.
Ponadto uczestnicy koncertów z cyklu Metropolia jest Okey na żywo w Radiu Gdańsk, Makakafonia w Antyradio, programu telewizyjnego Pomorze na weekend w TVP i wielu innych.
Czarne Kwiaty mają na swoim koncie współpracę z takim artystami jak: Jarek Janiszewski (Bielizna, Czarno Czarni), Adam Wendt, Romek Puchowski, Henryk Gołębiewski, Andriey Konstantinov (Nowosybirsk, Rosja), Paweł DRAK Grzegorczyk (Hunter).
Zespół można usłyszeć i zobaczyć na oficjalnym kanale YouTube, Facebook oraz w serwisach streamingowych takich jak Apple Music, Spotify, Tidal.
Każdy występ Czarnych Kwiatów to gwarancja solidnej dawki dobrej zabawy, która kryje się za połączeniem charyzmatycznego wokalu, potężnych gitarowych riffów oraz doskonałej sekcji rytmicznej.
Podczas koncertów zespół promuje swoje płyty "Taki los", "Marzyciele", trzy minialbumy oraz niepublikowane dotąd utwory, które ukażą się na kolejnych wydawnictwach.
CZARNE KWIATY:
ROBERT CZAJKOWSKI - gitara
ZBYSZEK SYLWESTROWICZ - perkusja
JACEK LANGOWSKI - gitara
MICHAŁ SARNOWSKI - wokal
RAFAŁ GODZIEBA - bas
PUHOVSKY - wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent, gra na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej, basowej, Dj. Główne nurty stylistyczne, w jakich się porusza to alternatywa, Delta blues, indie folk,. Zainspirowany archetypicznym bluesem od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów.
"Gitarzysta roku" w plebiscycie Blues Top 2018. Kompozycje autorstwa PUHOVSKY'ego odnoszą sukcesy na międzynarodowych konkursach songwriterskich w USA, International Songwriting Competition' 2015 - BIG BAD BROTHER, Unsigned Only Music Competition' 2023 - LIKES (skomponowana podczas podróży przez Deltę Mississippi). Jego dyskografia liczy siedem pozycji, najnowszy album "Żywioły lasu" ukazał się w czerwcu 2022.
Ceremonialni to grupa ludzi łączących pasję z pracą. To co nas wyróżnia, to fakt, że uwielbiamy muzykę i jest ona obecna w każdej przestrzeni naszego życia. Naszym celem jest sprawić, aby każda impreza - event, wesele lub koncert - była niezapomniana. Gramy muzykę zawsze "na żywo" oraz zawsze ,,na poziomie".
Agata Sowa - na co dzień mama synów Jakuba i Jana, nauczycielka muzyki i 1-3 w SP 11 w Tczewie oraz instruktorka wokalna w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Od najmłodszych lat rozśpiewana tczewska artystka. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w Tczewskim Domu Kultury podczas konkursu piosenki Śpiewamy i Tańczymy w amfiteatrze. Jako 5 latka została laureatką w w/w konkursie. Następnie wstąpiła do Chóru Dziecięcego Biedronki, w którym została solistką a później dyrygentką. W międzyczasie uczęszczała do Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu na kierunku wokalno - aktorskim. Poza tym śpiewała w Chórze Juventus, w chórze Teatru Wybrzeże, jako solistka z Orkiestrą Kameralną Sancte Crucis, Harcerską Orkiestrą Dętą, i w wielu innych muzycznych projektach.
W 2009 roku była uczestniczką programu Szansa na sukces z zespołem T love.
Założyła Dziecięcy Chór Passionatka, z którym zdobyła pierwsze Złote Pasmo.
Z wielkiej pasji Agaty do muzyki i polskiej piosenki powstał Festiwal Niezapominajka dla dzieci w wieku szkolnym. Zarażanie dzieci na warsztatach wokalnych swoją pasją sprawia Agacie wielką frajdę i satysfakcję. Można pokusić się o stwierdzenie Franza Schuberta "Szczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach".
Radunia River Jazz Band to zespół założony w 2018 r. składający się z czołowych przedstawicieli Trójmiejskiej Sceny Jazzu Tradycynego. W przeszłości współtworzyli min. takie grupy jak; grupa Emila Kowalskiego o nazwie " Seaside Dixieland ", " Rama 111 " czy" Baszta ".
Piotr Jankowski , lider i założyciel zespołu jest laureatem konkursów Jazz Juniors i Złota Tarka. Współtworzył takie formacje jak; Big Band Gdańsk, New Coust czy Anty Quintet czy pierwszy skład ''Włodek Pawlik Trio ''. Ma na swoim koncie współpracę z czołowymi muzykami polskiego i światowego jazzu. Jest współzałożycielem zespołu " New Life'm '', którego wokalistami byli min. Mieczysław Szcześniak i Natalia Niemen. Oprócz tego jest też liderem kwartetu '' Trójmiejska Kapela Swingowa '' oraz akustycznego kwartetu jazzowego '' ASAF '' z Maciejem Sikałą.
skład :
perkusja - Piotr Jankowski ( lider )
piano i śpiew - Maciej Flont.
saksofony i śpiew - Antoni Śliwa.
kontrabas - Aleksander Tryba.
puzon - Eugeniusz Stasiak.
trąbka - Zenon Żelazny.
Jadah powstał w 1992 roku, założycielami byli: lider - Jarosław Gockowski i Waldemar Huk. W pierwszym okresie działalności wykonywali orientalny folk w hebrajskim stylu, stąd też nieprzypadkowa nazwa zespołu. Jadah oznacza w języku hebrajskim uwielbianie Boga poprzez wznoszenie do Niego rąk. Jednak kontakt z muzyką wrocławskiego Heavy Bluesa radykalnie zmienił stylistykę zespołu, odtąd zaczęły się pojawiać elementy country, bluesa, reggae czy rocka. Zespół wystąpił na trzech Przeglądach Muzyki Chrześcijańskiej, które odbywały się w Tczewskim Amfiteatrze w latach 1992-94. Nazwa przeglądu "Tylko Jezus" była pomysłem Jarosława Gockowskiego.
W swoich utworach skupiają się na tematyce ewangelizacyjnej, co wyróżnia ich na tle innych grup. Muzyka Jadah jest pełna energii, a jednocześnie nie brakuje w niej lirycznych i refleksyjnych momentów.
W 2019 roku zespół wydał swój pierwszy album "Błogosławiony blues", zawierający 13 utworów, z których większość to autorskie kompozycje. Płyta wyróżnia się różnorodnością muzyczną - od energetycznych utworów jak "Pociąg" czy "III Rozdział" po spokojniejsze kawałki jak "Golgota" czy "Modlitwa". Instrumentalnie album wzbogacają m.in. skrzypce Kornelii Huk oraz harmonijka ustna i banjo.
Muzyka, której słucham
Drugi album zespołu, "Tylko Ty" (2020), przyniósł jeszcze bardziej klimatyczne kompozycje. Muzyka Jadah, choć oparta na prostych gitarowych brzmieniach, zyskuje na głębi dzięki bogatym aranżacjom, w których pojawiają się solówki gitarowe i partie skrzypiec.
Członkowie zespołu :
- Kornelia Huk - skrzypce, śpiew
- Joanna Lewandowska - śpiew
- Waldemar Huk - gitara basowa
- Sebastian Huk - instrumenty perkusyjne, śpiew
- Zbigniew Flisikowski - gitara elektryczna, śpiew
- Jonatan Jankowski - instrumenty klawiszowe, tamburyn, śpiew
- Jarosław Gockowski - gitara, banjo, harmonijka ustna, śpiew
Grupa znana jest z autentycznego podejścia do muzyki chrześcijańskiej, której nadaje nowoczesne, świeże brzmienie. Ich koncerty i płyty przyciągają zarówno fanów bluesa, jak i osoby poszukujące duchowej inspiracji.
Piotr Starzecki - wokalista trójmiejskiego zespołu folkowo-rockowego Mitra.
Komentarze (2) dodaj komentarz
wolni i niezależni duchowo_gość
30.08.2024, 09:13
uwaga hipokryci
chcielibyśmy ostrzec wszystkich przed obłudą zieloświątkowców. Głoszą ewangelię made in Singapur. to zwodnicza nauka wiodąca na zatracenie. Wschodnie filozofie i nie mające nic z Biblią. Po za tym w tej grupie wyznaniowej TOLERUJE SIĘ wszelakie grzechy nieczystości i rozwiązłości. Rozwody i ponowne śluby wewnątrz kościelne. Wymieniają się żonami jak przedmiotami. Tolerują tylko pieniądze , stanowiska i układy. Kto im się sprzeciwia jest spychany na boczny tor. Nawet ta ich hala targowa nie jest kościołem tylko centrum kultury.. Machanie flagami jak na meczach sportowych.. Zachęcali do szczepień .tnij.tcz.pl/?u=2189f4 czy można ufać takim osobom , które popierały fałszywą pandemię... wizje ludzkie prowadzące na zatracenie duchowe. Tolerancja dla wielu wynaturzeń...omijać z daleka ich HIPOKRYZJĘ. Pozyskają was , a potem płać i płacz ...
OdpowiedzWyzysk_gość_gość
04.09.2024, 20:54
Fax
Dobrze że blisko archiwum to na rzadko można...
Odpowiedz