24. Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta


odbyło się
15
04.2022
Piątek
24. Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta
Po dwóch latach spowodowanych obostrzeniami pandemicznymi wraca Droga Krzyżowa ulicami tczewskiej Starówki. Przez wiele lat tysiące tczewian kroczyło za kilkumetrowym krzyżem, aby jeszcze bardziej zrozumieć tajemnicę Męki Pańskiej.

Poszczególne wydarzenia odegra społeczność Zespołu Szkół Katolickich. Krzyż nieść będą wspólnoty parafialne oraz grupy miejskie. Rozważania przygotowane przez młodzież z parafii będą dotykały tematu Bożej miłości, współczesności i tego, co Jezus pokazuje człowiekowi przy każdej stacji.

"Patrzę na Ciebie: wszedłeś mu Panie w drogę nie w porę (...) Wielu jest ludzi, którzy uginają się pod ciężarem krzyża i wielu takich, którzy na ten widok uciekają, omijają szerokim łukiem. Daj Panie, mi - człowiekowi cyrenejczykowe serce". (fragment stacji V).

Tegoroczna Droga jest okazją do wspólnej modlitwy o pokój na świecie i błogosławieństwo dla naszego miasta. Będziemy szli po ulicach Tczewa i musimy pamiętać o naszych siostrach i braciach, którzy tu żyją. Jezus idąc ulicami Jerozolimy niósł krzyż za ludzi wszystkich czasów nikogo nie wykluczając. My chcemy Go naśladować i również pamiętać w tej modlitwie o wszystkich, którzy tu, z nami, żyją, bez wykluczania nikogo: tych, co wierzą i nie wierzą, tych, którzy nam wyrządzają krzywdę albo z nas szydzą. Podczas tej drogi myślimy o samotnych, chorych, smutnych, zagubionych i grzesznych.


Wielki Piątek 15 kwietnia 2022
Rozpoczynamy tradycyjnie o godz. 20:00 na parkingu przy ul. Łaziennej. Zachęcamy do przyniesienia świec.

Fot. Geo Dron Tczew (Droga Krzyżowa 2019)

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "83-110, Tczew ul. Łazienna" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +4

  Tczewianin_gość_gość

  14.04.2022, 20:05

  Piękne doświadczenie

  Cieszę się, że wraca to nasze "miejskie" nabożeństwo. Piękne...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx5 
 • +1

  wikary_gość

  12.05.2022, 15:22

  a gdzie jest milosc bliznia ?

  co za pruderia i arogacja KK, Boga masz miec w sercu a nie na pokaz, hipokryzja jest typowa dla kosciola katolickiego

  Cytuj
  IP: 37.201.xx5.xx3 
 • +2

  skandale kk_gość

  12.05.2022, 15:33

  nawrocenie kosciola katolickiego

  czy beda modly za papieza proPutlerowskiego, bo historia lubi powtarzac sie, takze juz mielismy papieza proHitlerowskiego Wstyd i Hanba dla kosciola katolickiego ! to nie jest wiara ale polityka, kk Boga przezucili na inny tor

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA