Festiwal Muzyczny UNDERGRAMY

Undergramy (fot. mat. prasowe)

odbędzie się
30
07.2022
Sobota
Tczew - Festiwal Muzyczny UNDERGRAMY

zobacz galerię zdjęć: 2
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie już po raz jedenasty organizuje Festiwal Muzyczny UnderGramy! (w roku 2020 odbyła się edycja online - UnderGramy 9.5).

Festiwal Muzyczny UNDERGRAMY
Konkurs dla zespołów + koncerty: Spięty /Black Mental i Yantra
30 lipca 2022 godz. 18:00
Park za Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10
Bilety: 35 zł, 28 zł z Kartą Mieszkańca Tczewa


Scena czeka na Ciebie!

Zgłoś się do udziału w Festiwalu Muzycznym UnderGramy!
Konkurs jest niepowtarzalną okazją, aby zaprezentować swoje umiejętności przed profesjonalnym Jury i zdobyć atrakcyjne nagrody. 
Dla zespołów przewidziane są nagrody pieniężne, których łączna pula wyniesie 8.000 zł brutto (szczegóły w Regulaminie) do podziału według oceny Jury.
Zgłoszenie powinno zostać wysłane drogą elektroniczną (jlangowski@ckis.tczew.pl), dostarczone osobiście lub wysłane pocztą (listem poleconym za potwierdzeniem odbioru) na adres:
Centrum Kultury i Sztuki
ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10
83-110 Tczew
Z dopiskiem "UnderGramy"
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 17 lipca 2022 r.
Szczegóły Regulaminu i Karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.ckis.tczew.pl
Osoba do kontaktu:
Jacek Langowski tel. 537-527-650, e-mail: jlangowski@ckis.tczew.pl

Festiwal odbędzie się 30 lipca 2022 r. w Parku za CKiS, położonym przy ul. Wyszyńskiego 10 w Tczewie. Startujemy o godz. 18:00.
UNDERGRAMY to konkurs przeznaczony dla zespołów amatorskich, nieposiadających kontraktu płytowego.
Głównym celem Festiwalu jest promocja ciekawych, nieznanych grup z nurtu szeroko pojętej alternatywy (rock, blues, reggae, metal itp.). Zespoły muzyczne mają ponadto szanse zaprezentować się przed profesjonalnym Jury i zaproszoną przez nas gwiazdą.
UNDERGRAMY ma ukazać, iż w Polsce powstaje wiele ciekawych projektów muzycznych, które z różnych względów nie wypływają do tzw. mainstreamu. Z roku na rok Festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W poprzednich latach otrzymaliśmy zgłoszenia od ponad 500 zespołów amatorskich z 45 polskich miast oraz z zagranicy!

W celu urozmaicenia i podniesienia rangi UNDERGRAMY, corocznie zapraszamy wybitnych twórców polskiej sceny artystycznej. W tym roku, oprócz zespołów konkursowych, na scenie UnderGramy wystąpią zespoły YATRA (zwycięzcy UnderGramy 2021) oraz SPIĘTY.

Szczegóły konkursu dostępne na stronie www.ckis.tczew.pl.

SPIĘTY - BLACK MENTAL

Hubert "Spięty" Dobaczewski, wokalista, gitarzysta i lider Lao Che, tym razem prezentuje swoją solową odsłonę. Kwintesencją najnowszej płyty artysty, o enigmatycznym tytule "Black Mental", jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu.

Zespół występuje w składzie:
Spięty - wokal, gitara
Bartek Kapsa  - perkusja, sampler
Mikołaj Zieliński - bas, klawisze
Patryk Kraśniewski - klawisze


YANTRA

Dziadek cenił Stinga, posiadał wybór jego singli. Ale, jak mu się zdawało, w roku 2012 widział śpiewaka "spitego gorzej świni", wchodzącego do klubokawiarni na rogu Wschodnia-Włókiennicza; spotkanie to ugruntowało dziadka w pogardzie dla śpiewaków profesjonalistów, magów, którzy domagają się złotego ludwika, za co przyrzekają pokazać cuda, a na koniec za sto su pokazują własny tyłek. My - tacy nie jesteśmy.

Gramy od 2019r., w obecnym składzie od roku pańskiego 2021r. Nagraliśmy dwa mini-albumy, z czego pierwszy - "On becoming a human" - miał już swoją premierę, a drugi - "Accidentalia" - jest właśnie w trakcie publikacji w postaci regularnych premier zaplanowanych do końca bieżącego roku. Poniżej kilka słów o nas napisanych przez innych.

"Yantra lubi głęboko grzebać w emocjach, wyciągając je poprzez zawodowe podejście do materializowania soczystych brzmień gitarowych, wykraczających poza określony styl."

"Album "On becoming a human" wydaje się przejściem przez różne stany człowieczeństwa. Podkreślają to niebanalne muzyczne pomysły, będące tak naprawdę źródłem wszystkiego."

"Miejscami jakby celowo zaburzono pewną rytmikę, aranżując w ten sposób przestrzeń do kosmicznego odjazdu, podkreślonego niejednoznacznym, trochę wycofanym wokalem Marii Wawreniuk. Jej przekaz pogłębiony został celowo stworzoną manierą, która niesie różne emocje - czasem też ból i smutek."

"[...] zaskakują starannie rzeźbionymi dźwiękami, które często stają się też niezwykle klimatyczne." via PolskaPłyta / Polska Muzyka

"Shoegaze'owe gitary, post-rockowa przestrzeń, psychodeliczne pejzaże, niesamowity klimat i angażujący, oryginalny wokal to czynniki, które nie pozwalają się od tej płyty oderwać. Yantra kreuje niespokojną atmosferę i robi to bezbłędnie, dzięki czemu intryguje i nie pozwala o sobie zapomnieć." via Między Uchiem a Mózgiem

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA