Wystawa "Historia Biblii"


odbyło się
03
10.2023
Wtorek
Wystawa "Historia Biblii"
Zapraszamy na niezwykłą podróż przez historię najważniejszej księgi w historii ludzkości! Od 3 do 21 października odbędzie się fascynująca wystawa poświęcona Biblii.

WSTĘP WOLNY
- Termin: 3-21 października
- Godziny otwarcia: 10:00 - 19:00
- Rejestracja telefoniczna: 58 532 13 03
- Wejścia kolejnych grup: każda pełna godzina

- Wielkość grupy: do 20 osób (dla szkół cała klasa)
Podczas wystawy będziecie mieli okazję poznać nie tylko historię samej Biblii, ale także jej wpływ na kulturę, sztukę i życie codzienne. To doskonała okazja do zgłębienia tajemnic tego wyjątkowego dzieła.
Ponadto, będziecie mieli szansę zobaczyć repliki najstarszych manuskryptów i kamiennych tablic, skrawki papirusów, zrolowane skóry, zapisane zwoje oraz pierwsze drukowane egzemplarze. To niepowtarzalna okazja, by z bliska przyjrzeć się materiale, na którym zapisana jest ta niezwykła historia.
Serdecznie zapraszamy wszystkich - zarówno tych, którzy Biblię znają od podszewki, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jej treściami. To wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, niezależnie od wyznania.
www.wystawabiblii.pl
_______________________________________________________
Wystawa pod patronatem:
Prezydenta Miasta Tczewa
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie
Fundacji Aeropag

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "83-110 Tczew, ul. Kwiatowa 2" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  obserwator z oddali_gość

  03.10.2023, 22:38

  biblia nie dla nich

  nie przekonuje mnie ta grupa religijna. Zachowują się jak katolicy, rozwody, kłamstwa , bałwochwalstwo, kult człowieka, kasa , etaty , pycha, duma, układy i podziały.. ilu u nich rozpustników....

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • +2

  Nat_gość

  05.10.2023, 11:40

  obserwatorka_z oddali

  Każdy człowiek, bez wyjątku popełnia błędy i grzeszy (taka natura materialnej cielesności). Progres to mówienie o swoich błędach i chęć zmiany - szukanie rozwiązań, jak znów ich nie popełniać. Do tego właśnie potrzeby jest drogowskaz, którym dla wielu wierzących jest właśnie Biblia, gdzie zapisano jak rozróżniać dobro od zła i co w ogóle jest dobre, a co złe. I jej treść jest dla każdego, bez wyjątku - z tym, że na każdego jest indywidualny czas, by zwrócić uwagę na sprawy duchowe poza tymi materialnymi (widzialnymi). I nic nigdy na siłę (czyt. ŚJ), ani pod groźbą (KK i wizja piekła), tylko w miłości, a co za tym idzie w wolności, cierpliwości, łagodności i ze szczerego serca, bo "Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie." (J 4:23-24) Ps. Wśród tak wielu ludzi, tak mało człowieka - wśród tak wielu chrześcijan, tak mało naśladowców Chrystusa... Gdyby świat był bezgrzeszny i dobry, nie potrzebowałby Zbawiciela. Jest takim jakim go widzimy i odczuwamy, a im gorzej nam w nim się odnaleźć, tym bliżej nam do Boga i szukania Go. Pozdrawiam ja, niezrzeszona z żadną denominacją ludzką (ani z KK ani z KZ ani ŚJ, ani żadną inną). Biblia wystarczy, by nauczyć się od Jezusa jak żyć, by nie zwariować w tym coraz to bardziej szalonym świecie. Pamiętaj, że osobista relacja z Bogiem jest osobista i żaden człowiek nie ma prawa mówić nam, jak mamy wierzyć i jak mamy praktykować (to jest tradycja, a nie wiara). Żyjesz tylko raz i od Ciebie zależy, jak to życie przeżyjesz i gdzie trafisz po śmierci ciała z duszą, która nie umiera wraz z ciałem.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx9.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.