Pomorski Wielki Przejazd Rowerowy

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
12
06.2022
Niedziela
Tczew - Pomorski Wielki Przejazd Rowerowy
W niedzielę 12 czerwca 2022 uczestnicy kolejnej, już 24 edycji Pomorskiego Wielkiego Przejazdu Rowerowego (oraz hulajnogowego, rolkowego i longboardowego) w czterech barwnych peletonach wyruszą na blisko 170 km tras Pomorza, aby po kilku godzinach zjechać do centrum Trójmiasta - na wielki Piknik Finałowy w Parku Sopockie Błonia.

- Po dwóch latach przerwy ponownie będziemy wspólnie świętować w gronie wielkiej, rowerowej rodziny! - jednocześnie promując i zachęcając do użytkowania roweru jako najzdrowszego środka komunikacji przyjaznego miastu! 24 edycja WPR - po raz pierwszy w historii - będzie miała dwa dodatkowe wydarzenia towarzyszące we Wrzeszczu Dolnym i Górnym.[ - informują organizatorzy./cytat]

Przez metropolię przejadą aż cztery peletony:

- Peleton Południowy, jadący ze Starogardu Gdańskiego i Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska,

- Peleton Zachodni, w którym pojadą rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska,
- Peleton Gdański, który przejedzie trasą spod Stadionu na Letnicy, Tunelem pod Martwą Wisłą (ze względów bezpieczeństwa, podobnie jak rok temu, ten odcinek 24. WPR dostępny będzie wyłącznie dla rowerzystów, pozostałe odcinki będą dostępne także dla rolkarzy, deskorolkarzy i osób na wózkach) a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska (gdzie połączy się w ruchu z Peletonami: Południowym oraz Zachodnim) aby skierować się w stronę Wrzeszcza, gdzie dołączą do nie go dwa wrzeszczańskie peletony. Następnie Peleton Północny skieruje się do granicy z Sopotem,
- Peleton Północny, rozpoczynający się w Wejherowie i jadący przez Redę, Rumię i Gdynię, którego trasa po raz pierwszy w historii WPR pobiegnie m.in. fragmentem Estakady Kwiatkowskiego.

Połączone Peletony: Południowy, Zachodni i Gdański przejadą trasą wiodącą przez al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w Peletonie Północnym. Wielki Finał 24 WPR odbędzie się w miejscu które absolutnie urzekło nas w zeszłych latach, czyli we wspaniałym parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej w Sopocie.

- Tradycyjnie - na naszą demonstrację - i do wspólnej zabawy - zapraszamy rowerzystów, rolkarzy, deskorolkarzy, wrotkarzy, osoby na hulajnogach i wózkach inwalidzkich (za wyjątkiem odcinka przez tunel pod Martwą Wisłą dostępnego tylko dla rowerzystów). 24 WPR po raz kolejny odbywa się w myśl idei "koła - kółka - jedna spółka!". - mówią organizatorzy.


Oficjalna trasa WPR w tym roku obejmie 10 miast aglomeracji: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew. Do czterech peletonów 24. WPR dołączą także grupy rowerowe i rowerzyści z miast takich jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański, Kościerzyna.

Niezwykle widowiskowy, równoległy przejazd i połączenie peletonów odbędzie się na Drodze Zielonej na granicy Sopotu i Gdańska. Następnie połączony WPR przejedzie ulicami Łokietka i Polną w Sopocie do parku Sopockie Błonia.

Uwaga - tradycyjnie już udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest całkowicie darmowy. Wszyscy uczestnicy chcący wesprzeć organizację WPR, będą mogli zrobić to poprzez udział w zbiórce publicznej podczas trwania WPR lub kupując pamiątkowe koszulki lub torby. Podczas trwania samego WPR będzie także okazja do zdobycia tzw. szprychówki - kolorowej, pamiątkowej, numerowanej karty. Wśród posiadaczy szprychówek zostaną rozlosowane liczne nagrody (m.in. rowery i gadżety rowerowe). Rowery będzie można też wygrać m.in. w konkursie na najbardziej zdumiewające przebranie rowerzysty i ROWERU!

Skąd wyrusza Tczew?

Tczew ul. Dworcowa przy lokomotywie
zbiórka - godz. 9.25
start - godz. 9.45


Tczewska policja apeluje o ostrożną jazdę - na trasie przejazdu wystąpią utrudnienia w ruchu.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Paczacz_gość

  08.06.2022, 06:14

  Będę tam, fajna impreza.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx0.xx8 
 • Kierowca_gość

  12.06.2022, 19:47

  Byłem, przejechałem...

  Trasa niby nie jest ciężka, ale ilość kilometrów robi swoje. Fajnie tak pojechać rowerem ulicami, którymi zwykle jeżdżę samochodem.

  Odpowiedz
  IP: 46.205.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.