Podstawy rysunku i malarstwa w Fabryce Sztuk

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
01
02.2023
Środa
Podstawy rysunku i malarstwa w Fabryce Sztuk
W pracowni artystycznej Fabryki Sztuk odbywają się co poniedziałek warsztaty ceramiczne, a cyklicznie organizowane są warsztaty graficzne, m.in. linorytu, drzeworytu. Tym razem przyszła pora na naukę w teorii i praktyce podstaw rysunku i malarstwa.

- Podczas warsztatów zapoznamy się z matką wszystkich dziedzin artystycznych - rysunkiem. Rysunek w procesie tworzenia dla artysty jest jak tabliczka mnożenia dla matematyka. Jego podstawy powinien znać każdy, kto rozpoczyna przygodę ze sztuką. I wcale nie chodzi o to, by być wybitnym rysownikiem. Podczas warsztatów porozmawiamy o proporcjach, złotym podziale, kompozycji, walorze i o tym, że rysować można wszystkim, a także o plamie, kolorze i temperaturze barwy. Zarówno do rysunku, jak i do malarstwa podejdziemy w sposób niekonwencjonalny - mówi instruktorka Ola Ujazdowska.

Cykl warsztatów złożony z 4 spotkań rozpoczyna się 1 lutego o godz. 17.00.

Koszt: 120 zł - bilet pełnopłatny, 108 zł - bilet z Metropolitalną Kartą do Kultury, 60 zł - bilet z Kartą Mieszkańca Tczewa

Miejsce: Fabryka Sztuk ul. 30 Stycznia 4

Zapisy: www.fabrykasztuk.tczew.pl

- Słyszysz słowo rysunek i od razu widzisz szary ołówek na białek kartce? Tak wcale nie musi być. Przekonasz się o tym na warsztatach - podsumowuje Ola Ujazdowska z Fabryki Sztuk.

Drukuj
Prześlij dalej