Gospel w rolach głównych. Koncert muzyki filmowej Chór Juventus & Wave Orchestra

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
30
06.2024
Niedziela
Gospel w rolach głównych. Koncert muzyki filmowej Chór Juventus & Wave Orchestra
Stowarzyszenie Juventus oraz Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza na koncert "Gospel w rolach głównych" w wykonaniu Chóru Juventus oraz Wave Orchestra. Wszystko pod dyrekcją Macieja Miszy Borowicza. Usłyszymy utwory z filmów "Zakonnica w przebraniu" i "Żona pastora". Będą to jednak nowoczesne aranżacje na orkiestrę, chór i solistów. Energetyczne połączenie chóralnej muzyki gospel i orkiestry symfonicznej zaowocowało powstaniem nowych, nieoczywistych brzmień.  Utwory zaaranżowali Maciej Misza Borowicz i Kanstantsina Yaskou.


30.06.2024 godz. 19.00
Park za CKiS, ul. Wyszyńskiego 10, Tczew
Wstęp wolny

Wykonawcy:

Chór Juventus

Chór Juventus działający w Tczewie od 61 lat. Od ponad 20 lat wykonuje muzykę gospel odnosząc na tym polu liczne sukcesy. Obecnie pod kierownictwem Macieja Miszy Borowicza skupia się na rozwoju umiejętności wokalnych i pracy nad dużymi projektami muzycznymi. Pierwszym poważnym projektem Macieja i Chóru jest cykl koncertów "Pieśni Czarnych Niewolników", który miał swoją premierę 27.04.2024 roku a obecnie wykonywany jest przez Chór w całym województwie. Juventus znany jest tczewskiej publiczności ze swojej charyzmy i świetnego brzmienia, które pod kierownictwem Macieja Borowicza nabrało charakteru i wyrazistości. "Gospel w rolach głównych" to kolejny projekt Chóru, którego premierę zaplanowano na 21.06 w Gdańsku. 

Wave Orchestra 
Niepowtarzalny projekt muzyczny na polskiej scenie kulturalnej. Orkiestra powstała w 2022r. i postawiła sobie za cel tworzenie widowisk muzycznych odbiegających od tradycyjnych koncertów muzyki poważnej. Prezentuje muzykę klasyczną, filmową, polskie i zagraniczne utwory popkulturowe, a wszystko to w zaskakujących i nieoczywistych aranżacjach.  Skład orkiestry to absolwenci uczelni muzycznych. Wave Orchestra czasem wzrusza, czasem rozśmiesza ale przede wszystkim wyzwala w słuchaczach ważne obszary wrażliwości na dźwięk, obraz i wszelkie przejawy artystycznych działań.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Lotto.
Projekt dofinansowany ze środków Powiatu Tczewskiego.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA