In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
24
08.2019
Sobota
Tczew - In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego
Organizatorzy In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego po raz kolejny zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu - 24 sierpnia (sobota). To już po raz XVIII możemy spotkać się z najróżniejszymi interpretacjami twórczości frontmana Republiki w jego rodzinnym mieście. Tczew wypełnią dźwięki i słowa napisane przez Grzegorza Ciechowskiego.

PROGRAM In Memoriam XVIII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego

23 sierpnia, godz. 18:00

Pokaz filmu "Obywatel miłość" w Fabryce Sztuk, ul. 30 stycznia 4


24 sierpnia, godz. 17:30

BIAŁO-CZARNA PARADA ulicami tczewskiej starówki.

Początek parady pl. św. Grzegorza, przemarsz ulicami: Dominikańską, S. Wyszyńskiego, Łazienną, T. Kościuszki, J. Dąbrowskiego na pl. J. Hallera. Podczas parady odbędą się różne krótkie działania artystyczne w wykonaniu: uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Tczewie, Michała Sarnowskiego, Konrada Repińskiego, chóru Passionatka, Małgorzaty Kornas i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Częścią parady jest również konkurs dla reprezentacji szkolnych na najciekawszą biało-czarną prezentację i wystawa "Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka".

24 sierpnia, godz. 18:30

Koncerty na dużej scenie na pl. J. Hallera.

Wystąpią: Teatr Tańca 8 Negro, Nocny pociąg, Frantówka z Torpedą, Ajagore z wokalistami (Kalina Kortas, Małgorzata Kornas, Piotr Bukartyk), Sztywny Pal Azji.


W sobotę, 24 sierpnia o godz. 17:30, rozpocznie się biało-czarna parada. Mieszkańcy Tczewa i przyjezdni przejdą ulicami Starego Miasta z pl. św. Grzegorza (przemarsz ul. Dominikańską, S. Wyszyńskiego, Łazienną, T. Kościuszki, J. Dąbrowskiego) na pl. Hallera. Parada ma charakter otwarty. Może w niej wziąć udział każda osoba, grupa osób, organizacja, instytucja, firma. Mile widziany jest udział dzieci z rodzicami lub opiekunami itd. Uczestnicy parady w swej kreacji wykorzystają kolory czarny i biały. W ten sposób nawiążą do wizerunku scenicznego "Republiki" i Grzegorza Ciechowskiego. Emblematem, logotypem w/w artystów były ukośne biało-czarne pasy. Osoby biorące udział w paradzie mogą przygotować różne animacje, grupowe przebrania, scenki rodzajowe, tańce, śpiewy, które będą prezentować podczas przejścia ulicami Tczewa. Podczas parady odbędą się różne krótkie działania artystyczne w wykonaniu: uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Tczewie, Michała Sarnowskiego, Konrada Repińskiego, chóru Passionatka, Małgorzaty Kornas i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Częścią parady jest również konkurs dla reprezentacji szkolnych na najciekawszą biało-czarną prezentację i wystawa "Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka".

24 sierpnia (sobota), godz. 18:30 odbędą się koncerty na dużej scenie na pl. J. Hallera. Wystąpią: Teatr Tańca 8 Negro, Nocny pociąg, Frantówka z Torpedą, Ajagore z wokalistami (Kalina Kortas, Małgorzata Kornas, PIOTR BUKARTYK), SZTYWNY PAL AZJI.

Więcej informacji o In Memoriam XVIII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego: www.festiwalciechowskiego.pl , https://www.facebook.com/festiwalciechowskiego/

Festiwal od 2002 roku organizuje w Tczewie Józef Golicki - kolega artysty z czasów szkolnych.

Serdecznie zapraszamy do Tczewa, udział we wszystkich przedsięwzięciach festiwalowych jest bezpłatny!


Drukuj
Prześlij dalej