Spotkanie informacyjne o bezpłatnym Treningu Uważności dla dzieci metodą Eline Snel


odbyło się
06
10.2023
Piątek
Spotkanie informacyjne o bezpłatnym Treningu Uważności dla dzieci metodą Eline Snel
DAJ SWOJEMU DZIECKU SUPERMOC I ZAPISZ NA TRENINGI UWAŻNOŚCI. DOWIEDZ SIĘ CZYM JEST TRENING UWAŻNOŚCI DLA DZIECI według metody Eline Snel!

Spotkanie informacyjne dla rodziców, opiekunów i nauczycieli odbędzie się 6 października 2023 roku w sali konferencyjnej Domu Przedsiębiorcy w Tczewie, ulica Obrońców Westerplatte 3 o godzinie 17:30-18:30.

Jedyny trening uważności na świecie dla dzieci, który został stworzony na podstawie znanego treningu uważności dla dorosłych Jona Kabata-Zinna (MBSR - Mindfulness Based Stress Reduction). Badania naukowe potwierdziły jego skuteczność w poszerzaniu zakresu i poprawie jakości procesów uwagi, spadku nasilenia lęku, spadku nasilenia egocentryzmu, uprzedzeń i agresji, a wzroście empatii.
Trening według metody Eline Snel podczas tego projektu przeznaczony jest dla dzieci od 8-12 roku życia. Zajęcia odbywają się w kameralnej grupie.

Treści są tak zaplanowane, by odpowiadać możliwościom poznawczym oraz potrzebom emocjonalnym uczestników. Podczas pracy treningowej z dziećmi stosuję opowiadania, wizualizacje i proste ćwiczenia (koncentracja na oddechu, skanowanie ciała, świadoma praca z ciałem, zauważanie emocji i myśli), co sprawia, że uczestnicy zdobywają dzięki własnemu doświadczeniu narzędzia, które mogą wykorzystać, by lepiej zrozumieć siebie i innych. Uczestnicy poznają ćwiczenia: "przycisk pauzy", "siedzenie jak żabka Fred" czy "test spaghetti", co pozwala radzić sobie z emocjami, stresem, nadmiarem bodźców, trudnościami z zaśnięciem. Przyjdź, dowiedz się czym jest uważność i doświadcz na własnej skórze :)

KORZYŚCI:

- koncentracja - zwiększenie zdolności koncentracji uwagi i polepszenie pamięci,
- spokój - zwiększenie zdolności radzenia sobie z lękiem, niepokojem, zmartwieniami,
- kreatywność - większa otwartość na nowe,
- sen - szybsze zasypianie i spokojniejszy sen,
- emocje - umiejętność rozpoznawania emocji i radzenie sobie z nimi,
- zdrowie - wzmocnienie układu odpornościowego,
- życzliwość - rozwój życzliwości dla siebie i innych,
- relacje - lepsze kontakty interpersonalne.

"Poprzez ćwiczenie uważności i świadomego bycia (dzieci) uczą się zatrzymywać, żeby złapać oddech i poczuć, czego w danej chwili potrzebują. W ten sposób wyłączają autopilota. Działają mniej impulsywnie i uczą się akceptować, że nie wszystko w życiu jest ok. Uczą się zwracać na to uwagę. Pozytywną uwagę. Uczą się nie ukrywać w sobie niczego. W ten sposób powstaje zrozumienie własnego wewnętrznego świata, jak i wewnętrznego świata innych ludzi. " - Eline Snel

Zapisy na trening poprzez formularz zgłoszeniowy: https:bit.lyTreningUwaznosci2023

Decyduje kolejność zgłoszeń oraz gotowość rodziny do wzięcia udziału w treningu.

Trening uważności to:

- 1 konsultacja indywidualna z dzieckiem i opiekunem (60 min) w gabinecie przy ulicy Stoczniowców 23 w Tczewie,
- 8 tematycznych grupowych sesji treningowych (60 minut) raz w tygodniu,
- 8 mailowych informacji dla rodziców o tematyce zajęć w każdym tygodniu,
- 1 książkę Eline Snel "Uważność i spokój żabki" z nagraniami dla rodziców i dzieci
- materiały i pomoce potrzebne do zajęć i ćwiczeń w domu
- dyplom ukończenia treningu,
- spotkanie podsumowujące trening z rodzicami i dzieckiem.

HARMONOGRAM:

- 6 października 2023 PIĄTEK, godzina 17:30-18:30 - spotkanie informacyjne o uważności oraz o treningu dla dzieci metodą Eline Snel w sali konferencyjnej Domu Przedsiębiorcy, ulica Obrońców Westerplatte 3 w Tczewie.

- 17 października 2023 WTOREK, godzina 16:10 - 17:00 rozpoczną się spotkania grupowe (8 zajęć łącznie) w sali Fundacji uWAŻNI przy ulicy Stoczniowców 23 w Tczewie. Zajęcia więc będą się odbywać co wtorek w następujące daty: 17.10, 24.10, 31.10, 7.11, 14.11, 28.11, 5.12, 12.12.

- konsultacje indywidualne: konkretną datę i godzinę spotkania z rodzicem i zapisanym na trening dzieckiem ustalę telefonicznie po zebraniu odpowiedzi z kwestionariusza.

Przykładowe ćwiczenie z treningu:
https:youtu.beJCsiv4o4_HI?si=ESu7yarIWrkBSuqe

W razie pytań zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego:
668 824 628
wdechiwydech.pk@gmail.com

PROWADZĄCY: Patryk Kaschel - jestem psychologiem, instruktorem oddychania Przewaga Tlenowa, trenerem uważności dla dzieci metodą Eline Snel oraz instruktorem jogi dla dzieci i młodzieży. Fascynuję się mocą oddechu, dźwiękami natury i instrumentów oraz świadomym ruchem w różnej formie. Prowadzę koncerty relaksacyjne. Poprzez działalność "Wdech i wydech" wspieram dorosłych i dzieci w ich świadomym życiu w tu i teraz oraz w odkrywaniu ich pełnego potencjału.

Do uWAŻNEGO zobaczenia,
Patryk

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW GMINY MIEJSKIEJ TCZEW Z ZAKRESU ZDROWIA PUBLICZNEGO NA ROK 2023

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "83-110 Tczew, ul. Obrońców Westerplatte 3" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej