Solidarność terytorialna - pomorskie praktyki lokalne i regionalne  

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
16
10.2021
Sobota
Tczew - Solidarność terytorialna - pomorskie praktyki lokalne i regionalne  
W sobotę, 16 października br., odbędzie się w Tczewie konferencja pn. "Solidarność terytorialna - pomorskie praktyki lokalne i regionalne", będąca częścią projektu "Solidarni w rozwoju", zainaugurowanego w czerwcu 2021 roku.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej z siedzibą w Krakowie i Miasto Gdańsk, a współorganizatorem Miasto Tczew.
Konferencja odbędzie się w gmachu Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10.

Szczegółowy program wydarzenia, możliwość rejestracji online oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie: http://solidarniwrozwoju.pl/tczew/

Głównym celem sympozjów, warsztatów oraz debat, organizowanych w ramach cyklu "Solidarni w rozwoju", jest podkreślenie znaczenia solidarności terytorialnej, będącej jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed społecznościami lokalnymi.

W związku ze zróżnicowaniem sytuacji, zauważalnym w skali Pomorza, nasuwa się pytanie: jak realizować politykę rozwojową, aby społeczeństwo stawało się bardziej solidarne, dystanse i podziały się nie pogłębiały, a z efektu synergii mogli korzystać wszyscy mieszkańcy?

Zapraszamy do dyskusji na ten temat, kładąc jednocześnie nacisk na prezentację praktycznych działań, projektów i inicjatyw, które już dziś pokazują, że solidarny rozwój jest możliwy, a współpraca może przynosić korzyści wszystkim.

Wydarzenie jest okazją do tego, aby osoby reprezentujące różne środowiska: edukację i kulturę, biznes i samorząd, uczelnie i organizacje pozarządowe mogły poznać własne doświadczenia, podzielić się nimi oraz wspólnie zastanowić się, jak wzmacniać podmiotowość, sprawczość i skłonność do współpracy w społeczeństwie.

Cykl wydarzeń "Solidarni w rozwoju" jest częścią Open Eyes Economy, ruchu intelektualno-społecznego, w ramach którego organizowany jest jeden z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych kongresów w Polsce - Open Eyes Economy Summit.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkich chętnych.

Wstęp bezpłatny.

 
Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA