Poranek Filmowy dla dzieci przyjazny sensorycznie - Wiking Tappi cz.2

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
20
03.2022
Niedziela
Tczew - Poranek Filmowy dla dzieci przyjazny sensorycznie - Wiking Tappi cz.2
Zapraszamy na Poranki Filmowe! Jest to propozycja dla najmłodszych widzów.

Poranek Filmowy dla dzieci przyjazny sensorycznie - Wiking Tappi cz.2
20 marca 2022 godz. 11.00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 10 zł

W programie Poranków znalazły się filmy zarówno dla przedszkolaków, jak i dla dzieci w wieku szkolnym. Będzie można obejrzeć najciekawsze dziecięce kino skandynawskie, a także realizacje polskie, będą filmy animowane, jak i aktorskie.
Jest nam niezmiernie miło poinformować również, że wszystkie seanse w ramach Poranków Filmowych będą przyjazne sensorycznie. Projekcje przyjazne sensorycznie pozwolą widzom z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego cieszyć się filmową rozrywką i będą wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej.
Poranek filmowy dla dzieci przyjazny sensorycznie - warunki:
- światła na sali nie są całkowicie zgaszone, tylko przyciemnione, co zmniejsza kontrast między ekranem i otoczeniem;
- dźwięk filmu jest przyciszony, by nie ogłuszał widzów;
-brak reklam, aby nie rozpraszać uwagi;
- sala nie jest całkowicie wypełniona;
- brak wymogu zachowania ciszy podczas oglądania filmu;
- wejście i wyjście z Sali odbywa się tą samą drogą, co zmniejsza lęk przed nowym miejscem oraz ułatwia poruszanie się w przestrzeni Centrum.

Wiking Tappi cz.2
Reżyseria: A. P. Morawski, T. Moult - Milewska, M. Kur, M. Cholerek, E. Borysewicz, Marcin Podolec, Kacper Zamarło, Ł. Kacprowicz, M. GrajPolska 2018, Dubbing, czas trwania: 44 minuty, Kategoria wiekowa: 4+

Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.
Serial animowany Wiking Tappi, to projekt będący adaptacją książek autorstwa Marcin Mortki, które są niezwykle popularne zarówno w Polsce jak i za granicą.


"Podstęp Jarla"
"Czary wiedźmy Skrzypichy"
"Obrońcy wioski Dębinki"

"W obronie przed śnieżycą"

Drukuj
Prześlij dalej